Захворіло у світі
65,277,100
Померло у світі
1,507,323
Вилікувалось у світі
41,988,598
Захворіло в Україні
787,891
Померло в Україні
13,195
Вилікувалось в Україні
397,809
Вчені пояснили причини, чому в багатьох пацієнтів COVID-19 протікає без симптомів

Вчені пояснили причини, чому в багатьох пацієнтів COVID-19 протікає без симптомів

Імунна система людини може не розпізнавати цей вірус

Вчені пояснили причини, чому в багатьох пацієнтів COVID-19 протікає без симптомів
фото pixabay.com

SARS-CoV-2 може приховувати свій генетичний матеріал від імунної системи людини і таким чином не провокувати типову реакцію на вірус. Така картина характерна для людей на ранніх стадіях хвороби і тих, хто переносить COVID-19 повністю безсимптомно.

До цих висновків прийшли вчені з Орхуського університету (Данія), пише HighTech Plus. Вони простежили поведінку імунних клітин у відповідь на SARS-CoV-2, проте поки що не можуть пояснити всіх причин нетипової реакції.

У легенях людини знаходяться альвеолярні макрофаги – імунні клітини, які необхідні для захисту від патогенів. Ці клітини відносяться до захисту «першого рівня» проти вірусів. У відповідь на віруси імунна система запускає виробництво інтерферонів для атаки. При респіраторних вірусах, таких як грип, макрофаги зазвичай продукують велику кількість інтерферонів.

Нові експерименти показали, що SARS-CoV-2 може пригнічувати виробництво інтерферонів. Для цього вчені спостерігали за тим, як альвеолярні макрофаги реагують на SARS-CoV-2. Передбачалося, що макрофаги будуть виробляти інтерферони у великій кількості, як зазвичай буває при респіраторних інфекціях. Однак гіпотеза не підтвердилася.

«Ймовірно, SARS-CoV-2 приховує свій генетичний матеріал від розпізнавання цими імунними клітинами. Тим самим, продукування інтерферону не починається», – припускають автори.

З цієї причини ранні стадії COVID-19 можуть ніяк не проявлятися симптоматично, дозволяючи вірусу поширюється далі від людини до людини, а у деяких COVID-19 взагалі протікає безсимптомно, вважають дослідники.

У нових етапах досліджень вчені мають намір з'ясувати, чому імунна система не розпізнає вірус.

Раніше вчені дослідили, що у тих, хто переніс коронавірус без симптомів, швидше зникають антитіла.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті