Зеленський назвав умову, за якої може розпустити Верховну Раду

Зеленський назвав умову, за якої може розпустити Верховну Раду

Розпуск стане можливий у разі, «якщо буде політичний колапс»

Зеленський назвав умову, за якої може розпустити Верховну Раду
Президент України Володимир Зеленський
Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський розповів, чи готовий розпустити Верховну Раду, якщо вона не підтримає його законопроєкт про «перезавантаження» Конституційного суду України. В ефірі програми Свобода слова на ICTV глава держави сказав, що це «дуже складне питання»:

«У нас багато нестабільних речей в країні: через COVID, Донбас, економіку... Я хочу, щоб парламент працював на державу. Від реалізації нашого плану і висновків, які зроблять депутати, це теж буде залежати».

Зеленський сказав, що «якщо це буде політичний колапс і реальний політичний конфлікт, і я побачу, що у «слуг народу» немає підтримки», він не виключає розпуск Ради.

«Вони мають розуміти відповідальність. Якщо ми підемо врозріз, то будемо виходити з цього кута навіть таким шляхом (розпуску парламенту, – Mind)».

Нагадаємо, 29 жовтня Зеленський вніс до парламенту законопроєкт «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства», згідно з яким припиняються повноваження складу КС, який прийняв рішення 27 жовтня. Президент пропонує визнати це рішення КС «нікчемним (яке не створює правових наслідків) як прийняте суддями КС в умовах реального конфлікту інтересів». У законопроєкті глава держави також запропонував повернути редакцію закону «Про попередження корупції» та Кримінального кодексу, що діяли до рішення КС від 27 жовтня.

У Раді Європи попереджають, що можливе припинення повноважень суддів Конституційного суду України буде «кричущим порушенням» основного закону країни й закликають розглянути інші варіанти для вирішення поточної ситуації.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло