Франція пригрозила Туреччині санкціями за висловлювання Ердогана про Макрона

Франція пригрозила Туреччині санкціями за висловлювання Ердогана про Макрона

Звинувачення Анкари стосуються не тільки Франції, але всього Євросоюзу

Франція пригрозила Туреччині санкціями за висловлювання Ердогана про Макрона
фото pixabay.com

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан назвав неприйнятними висловлювання президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана на адресу французької влади і допустив введення санкцій. Про це він сказав в ефірі радіо Europe 1, передає Коммерсант.

Раніше Ердоган звинуватив французького президента Еммануеля Макрона в обмеженні прав мусульман і заявляв, що йому необхідно «перевірити психіку».

«Зараз президент Ердоган регулярно публікує заяви про насильство і навіть ненависть, що є неприйнятним. За останні дні ми змінили підхід до заяв президента Ердогана про нас і Європу в цілому. Є способи тиску, є ймовірність можливих санкцій», – сказав французький міністр.

Жан-Ів Ле Дріан нагадав, що висловлювання і звинувачення Анкари стосуються не тільки Франції, але всього Євросоюзу.

«Ми наполягаємо, щоб Туреччина відмовилася від такої стратегії. А якщо цього не станеться, Європейська рада, яка об'єднує глави держав і урядів 27 членів ЄС, вирішить, що вживатиме необхідних заходів щодо турецької влади», – додав міністр.

Приводом до заяв президента Туреччини стала реакція Еммануеля Макрона на вбивство шкільного вчителя Самюеля Паті в місті під Парижем. Педагог був обезголовлений після того, як показав своїм учням карикатури Charlie Hebdo на пророка Мухаммада в рамках уроку про свободу слова.

Макрон визнав вбивство терактом і заявив про необхідність посилити закони щодо мусульманської громади у Франції. У відповідь президент Туреччини звинуватив свого французького колегу в «неналежному ставленні до мільйонів жителів своєї країни, які сповідують іншу релігію», і закликав бойкотувати французькі товари.

Нагадаємо, Ердоган порадив Макрону «лікувати психіку» через слова про те, що «іслам переживає кризу».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті