Huawei судитиметься проти «драконівської» заборони 5G в Швеції
Рішення виключити Huawei з розгортання 5G неабияк зіграє на руку її конкуренту Ericsson

Компанія Huawei Technologies подала судовий позов проти рішення Швеції виключити її з розгортання 5G і заявляє, що цей крок створить монополію для Ericsson AB.
Як повідомляє Bloomberg, китайська компанія подала апеляцію до адміністративного суду Стокгольма, стверджуючи, що «драконівський захід» порушує закони Європейського Союзу і національні закони, фактично забороняючи їй доступ на шведський ринок.
Нагадаємо: минулого місяця шведський регулятор ухвалив, що оператори, які беруть участь в майбутньому в країні аукціоні з продажу спектра 5G, не можуть використовувати обладнання Huawei або її конкурента ZTE Corp.
Заборона була заснована на оцінці шведської поліції і військових відомств, які дійшли висновку, що вплив китайської держави на приватний сектор «приносить з собою сильні стимули для приватних компаній діяти відповідно до державних цілей і національних стратегій Комуністичної партії».
Своєю чергою, Huawei заявляє, що китайські спецслужби не мають права наказувати компанії шпигувати на їх користь. Компанія також стверджує, що це рішення створить де-факто монополію для Ericsson після того, як трьом великим операторам у Швеції доведеться відмовитись від Huawei на користь Nokia або її шведського конкурента.
Розрахунки Huawei щодо економічних втрат, які вона понесе в результаті заборони, були виключені з апеляції, але торік компанія досягла продажів у Швеції на близько 5 млрд крон ($575 млн). Китайська компанія також стверджує, що поступова відмова від продуктів з діючих мереж обійдеться операторам приблизно в 10 млрд крон.
Телекомгігант з КНР закликає суд негайно призупинити рішення, винесене в минулому місяці, оскільки аукціон з продажу спектра 5G у Швеції повинен початися 10 листопада.
Як повідомлялось, у жовтні Бельгія також відмовилась від Huawei на тлі тиску з боку США та обрала Nokia для розгортання мереж 5G.
Між тим, Японія повідомила США, що наразі Токіо не буде приєднуватись до плану Вашингтона щодо позбавлення китайських компаній доступу до телекомунікаційних мереж.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].