Штат СБУ хочуть скоротити на майже 40% – Баканов

Штат СБУ хочуть скоротити на майже 40% – Баканов

Він переконаний, що це зашкодить обороноздатності країни

Штат СБУ хочуть скоротити на майже 40% – Баканов
Фото: пресс-служба президента

Проєкт закону про реформування Служби безпеки України (СБУ), розроблений депутатами, пропонує скоротити штат служби на 37% – з нинішніх 27 000 співробітників до 17 000. В СБУ переконані – це зашкодить обороноздатності країни. Про це повідомив голова СБУ Іван Баканов в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Пропонується фронтальне скорочення до 17 000 осіб, тобто 10 000 посад за 3 роки. Вважаю, що це дуже зашкодить обороноздатності країни. Адже наші сусіди – ФСБ РФ і КДБ Білорусі – мають сумарно близько 220 000 співробітників. Яким штатом ми будемо їм протистояти і чи буде це ефективно?», – сказав Баканов.

Також він додав, що в цьому варіанті СБУ не може говорити навіть про аутсорс, щоб вивести допоміжний персонал зі складу служби, як це планувалося раніше.

Він пояснив, що законопроєкт пропонує включити до загальної чисельності СБУ всі установи та організації, які залишаться в управлінні служби. Баканов вважає, що це ще один механізм прихованого скорочення, який зменшує кількість посад для оперативних співробітників.

Голова СБУ також розповів, що на початку роботи над проєктом закону вони погодили базовий принцип, що скорочення штату СБУ має відбутись.

Після цього збалансували необхідні потреби державної безпеки та обороноздатності, компенсаторні механізми і вийшли «на оптимальну чисельність» з поступовим скороченням до 2027 року до 20 000 співробітників. 

За словами Баканова, ця цифра ґрунтувалася на аналітиці, розрахунках, рекомендаціях Міжнародної дорадчої групи і сучасних безпекових реаліях.

Раніше комітет парламенту відмовився забрати в СБУ повноваження з контролю бізнесу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло