Працює і в бурю, і в снігопад: перші тести супутникового інтернету Starlink

Працює і в бурю, і в снігопад: перші тести супутникового інтернету Starlink

Подекуди інтернет працює навіть краще за нижчих температур

Працює і в бурю, і в снігопад: перші тести супутникового інтернету Starlink
фото pixabay.com

Супутниковий інтернет-сервіс Starlink від SpaceX пропонує користувачам високі швидкості, що досягають 175 Мбіт / с навіть при сильному вітрі, снігопадах та низьких температурах. Про це свідчать відгуки користувачів бета-тесту, передає Business Insider.

Судячи з того, що користувачі повідомляють за останній тиждень, на інтернет-сервіс Starlink не впливають навіть екстремальні погодні умови.

Один з користувачів, що проживає в США, сказав виданню , що швидкість інтернету Starlink в середньому на 20 Мбіт / с вище в більш холодному повітрі.

«Сьогодні зранку у мене середня швидкість завантаження близько 175 Мбіт / с, тоді як раніше вона була близько 150–160», – розповів він.

Майже всі користувачі, які ділились враженнями про швидкість за листопад в списку, складеному спільнотою Reddit Starlink, заявили, що вони отримують швидкість завантаження вище 150 Мбіт / с. Найвища швидкість завантаження – 208,63 Мбіт / с, була зафіксована в Сіетлі.

Ще один користувач зазначив, що до його домашньої мережі були підключені десятки пристроїв, в тому числі шість ноутбуків, шість смартфонів, три Xbox, два планшети і один ПК. Він сказав, що не помітив жодних змін у швидкості тоді, коли пішов сніг.

Між тим, один з тестувальників вказав на зниження швидкості інтернету після початку снігопаду. За його словами, почався сніговий шторм зі швидкістю 50 миль на годину, за годину сніг досяг трьох дюймів (7,6 см), і Starlink показав «поганий зв'язок». Користувач повідомив виданню, що вхідне з’єднання сповільнилося до 20-30 Мбіт / с, вихідне – 3-4 Мбіт / с.до 3-4 мегабіт.

Один з користувачів випробував термінал Starlink на міцність піддавши його вітру швидкістю 175 миль на годину (282 км / год). Згідно з тестами швидкості, проведеним користувачем до і після експерименту, швидкість завантаження залишалася в межах від 110 до 120 Мбіт / с. Користувач виявив, що якщо на термінал дме вітер, він автоматично налаштовується, щоб залишатися на одній лінії із супутником.

Нагадаємо: користувачі бета-версії, яка вже запустилася і працює в США, повідомляли про швидкість передачі інформації 160 Мбіт/с, хоча спочатку розробники закликали очікувати швидкість від 50 до 150 Мбіт /с.

На цей момент невідомо, скільки людей бере участь в бета-версії Starlink. Раніше Ілон Маск заявляв, що інтерес до проєкту проявляли понад 700 000 американців.

Як повідомлялося, SpaceX буде щотижня підключати до Starlink кілька тисяч людей, такими темпами сервіс скоро почне заробляти від $3 до $5 млн на місяць.

Раніше цього місяця материнська компанія Google – Alphabet – представила Project Taara. Це проєкт роздачі інтернету, який використовує напрацювання технології космічного зв'язку (FSOC). Її вже протестували на кількох населених пунктах в штаті Андхра-Прадеш, Індія. Система передбачає прийом сигналів базовими станціями з зондів оптичним шляхом. Також станції зможуть з'єднуватися між собою через оптичні сигнали.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті