ЄС прагне збільшити потужності морської вітроенергетики у 25 разів до 2050 року
На це потрібно $940 млрд

Європейський Союз хоче значного збільшення кількості морських вітроенергетичних установок, щоб допомогти очистити електроенергетичну промисловість і допомогти відновленню після пандемії.
Як повідомляє Bloomberg, згідно з проєктом документа ЄС, для досягнення поставленої на середину століття мети, регіону необхідно збільшити потужність морської вітроенергетики до 300 гігаватів до 2050 року з нинішніх 12 гігаватів. Для цього будуть потрібні інвестиції в розмірі 789 млрд євро ($940 млрд).
У дорожній карті Єврокомісії описано, як розкрити потенціал вітряних електростанцій на морі, які з кожним роком дешевшають і є більш потужними, ніж наземні. Але галузь все ще бореться з бюрократичними перешкодами, а жорстка конкуренція за угоди робить кожен проєкт менш прибутковим.
«З огляду на тривалий час, необхідний для реалізації морських проєктів з використанням відновлюваних джерел енергії прийшов час визначити стратегічний напрямок і використовувати кошти для його досягнення», – йдеться в документі.
В якості проміжної мети ЄК націлилась на 60 гігаватів до 2030 року. Імоджен Браун, аналітик BloombergNEF, вважає мету реалістичною. Вона вважає, що проблемним буде прискорення, на яке націлився ЄС після 2030 року. За словами Браун, ключем до досягнення мети офшорної вітроенергетики 2050 року в 300 гігаватів буде співпраця між країнами в галузі планування, розвитку мереж та інновацій
ЄК має намір використовувати європейський фонд економічного порятунку в 750 млрд євро, щоб стимулювати інвестиції в цей сектор. Близько двох третин суми, необхідної для фінансування розширення, необхідно витратити на мережеву інфраструктуру, а третину – на генерацію. Щорічні інвестиції в мережеву інфраструктуру, які оцінюються приблизно в 30 млрд євро за останні 10 років, повинні вирости до понад 60 млрд євро в найближче десятиліття і ще більше збільшуватися після 2030 року.
Нагадаємо: у вересні президент КНР Сі Цзіньпін заявив на Генеральній Асамблеї ООН, що Китай досягне вуглецевої нейтральності до 2060 року.
Експерти підрахували, що на реалізацію амбітної мети країни потрібно понад $5 трлн
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].