Захворіло у світі
100,908,992
Померло у світі
2,175,245
Вилікувалось у світі
55,848,790
Захворіло в Україні
1,206,412
Померло в Україні
22,351
Вилікувалось в Україні
992,031
США ввели нові санкції проти Ірану

США ввели нові санкції проти Ірану

Зокрема проти фонду, пов’язаного з Верховним лідером країни, та міністра розвідки Ірану

США ввели нові санкції проти Ірану
Верховний лідер Ірану Алі Хаменеї
фото www.flickr.com/photos/146107021@N07/30525162511

Сполучені Штати оголосили про широкомасштабний новий пакет санкцій проти Ірану. Як повідомляє Reuters, санкції, впроваджені Мінфіном США, ознаменували собою останню акцію щодо посилення кампанії «максимального тиску» на Тегеран, що проводиться адміністрацією президента Дональда Трампа.

Санкції, серед іншого, націлені на фонд, контрольований верховним лідером аятолою Алі Хаменеї.  Департамент ввів санкції проти того, що він назвав «ключовою мережею заступництва верховного лідера». До чорного списку потрапив Фонд пригноблених («Боняд Мостазафан», Bonyad Mostazafan), який контролюється аятолою, а також 10 осіб і 51 організація, пов’язані з ним.

Благодійний фонд – економічна, культурна і соціальна установа – накопичив величезні багатства на шкоду решті частини іранської економіки і контролює сотні компаній і власності, конфіскованих після Ісламської революції 1979 року, пише видання.

«Верховний лідер Ірану використовує «Боняд Мостазафан», щоб винагороджувати своїх союзників під приводом благодійності, – йдеться в заяві міністра фінансів США Стівена Мнучіна. – Сполучені Штати будуть продовжувати націлюватися на ключових посадових осіб і джерела доходів, які дозволяють режиму продовжувати репресії проти власного народу».

Мінфін також впровадив санкції проти міністра розвідки Ірану Махмуда Алаві, звинувативши його міністерство в причетності до серйозних порушень прав людини щодо іранців, в тому числі під час протестів в листопаді 2019 року.

Раніше ЗМІ повідомили, що адміністрація Трампа вважає, що нові санкції посилять тиск на іранців і ускладнить для адміністрації Байдена повернення до ядерної угоди 2015 року.

Нагадаємо: раніше цього місяця Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), заявило, що Іран продовжує порушувати ядерну угоду зі світовими державами, досягнуту у 2015 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті