ЄІБ схвалив два кредитних проєкти для України на 440 млн євро

ЄІБ схвалив два кредитних проєкти для України на 440 млн євро

340 млн євро у рамках Програми відновлення та 100 млн євро на розвиток доріг у Луганській області

ЄІБ схвалив два кредитних проєкти для України на 440 млн євро
фото: eib.org

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) схвалив два кредитних проєкти для України: 340 млн євро у рамках Програми відновлення та 100 млн євро на розвиток доріг у Луганській області. Згідно з інформацією на сайті банку, відповідне рішення рада директорів ухвалила минулого тижня. Про це повідомляє «Інтерфакс».

Фінансування в рамках Програми відновлення має бути направлено на створення, відновлення та поліпшення громадських будівель, зокрема адміністративних будівель, шкіл, медичних центрів і лікарень, державних доріг і мостів, а також на постачання комунальних послуг.

Програма, зокрема, орієнтована на об'єкти, що розміщені на підконтрольних Україні територіях в Донецькій і Луганській областях, а також чотирьох прилеглих областей – Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської та міськрад в інших областях, щоб дозволити їм впоратися з припливом внутрішніх переселенців, уточнив ЄІБ.

Як зазначено в повідомленні, фінансування передбачається передбачити для таких секторів, як вода і водопостачання, енергетика, містобудування, транспорт.

ЄІБ нагадує, що цьому проєкту передував успішний проєкт якнайшвидшого відновлення України на 200 млн євро, і обидва вони передбачені Спеціальним планом дій ЄІБ для України із загальним фінансуванням 3 млрд євро.

Що стосується проєкту на розвиток доріг, то його кошти планується спрямувати на реконструкцію регіональних доріг Т-13-02 КПП «Танюшівка» – Старобільськ – Бахмут і Р-66 КПП «Демино-Олександрівка» – Сватове – Лисичанськ у Луганській області, що дозволить поліпшити регіональне сполучення та зміцнити позиції сільського господарства за рахунок поліпшення відповідної дорожньої інфраструктури.

За оприлюдненими ЄІБ даними, загальна вартість реконструкції цих доріг становить 160 млн євро. Мінінфраструктури України уточнює, що ще $65 млн позики на цей проєкт виділяє Світовий банк. Загалом у рамках проєкту буде відновлено майже 183 км автошляхів загального користування державного значення в Луганській області.

Раніше ЄІБ схвалив 300 млн євро кредиту на енергоефективність громадських будівель в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті