Захворіло у світі
176,446,731
Померло у світі
3,811,528
Вилікувалось у світі
160,417,038
Захворіло в Україні
2,223,558
Померло в Україні
51,679
Вилікувалось в Україні
2,127,337
ЄС надасть Греції 72 млрд євро для підтримки економіки і реформ

ЄС надасть Греції 72 млрд євро для підтримки економіки і реформ

Кошти, які отримає країна, будуть одними з найвищих в єврозоні у відсотках до ВВП

ЄС надасть Греції 72 млрд євро для підтримки економіки і реформ
фото Shutterstock

Греція отримає 72 млрд євро з фондів ЄС на підтримку економіки, яка постраждала від пандемії, і проведення структурних реформ. Про це заявив у четвер прем'єр-міністр країни Кіріакос Міцотакіс. Заяву прем'єра поширила його прес-служба.

За словами прем'єр-міністра, «загалом 72 млрд євро надійдуть в країну з європейських фондів протягом наступних семи років: 32 млрд євро з Фонду відновлення (європейської економіки) і близько 40 млрд євро в рамках багаторічних фінансових програм, які будуть направлятися c допомогою структурних фондів (NSRF) і проведення Спільної сільськогосподарської політики (CAP) наступні шість років».

«Створення Фонду відновлення є дуже важливим етапом в політиці, він знаменує собою історичний момент в історії ЄС», – сказав прем'єр.

Він підкреслив, що Греція входить в число країн, які відповідно до даної угоди будуть знаходитися в найбільш сприятливому становищі, оскільки кошти, які вона отримає, будуть одними з найвищих в єврозоні в процентах до ВВП.

«Однак це жодним чином не повинно вести до торжества. Навпаки, це повинно привести до планів структурної перебудови національної економіки, щоб розірвати порочне коло запізнювання і зниженої конкурентоздатності, яке, на жаль, триває десятиліття», – сказав Міцотакіс.

Прем'єр зазначив, що Греція однією з перших в ЄС надала в Брюссель детальний проект Національного плану дій з метою реалізації ресурсів, які будуть отримані.

Він повідомив, що цей проект буде винесено на громадське обговорення через урядову платформу OpenGov.gr в наступному місяці, а потім в остаточному вигляді його обговорять в ході дебатів у парламенті країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті