Захворіло у світі
99,225,963
Померло у світі
2,129,597
Вилікувалось у світі
54,777,441
Захворіло в Україні
1,194,328
Померло в Україні
21,924
Вилікувалось в Україні
953,297
Кулеба висунув кандидатуру Маркарової на посаду посла України в США

Кулеба висунув кандидатуру Маркарової на посаду посла України в США

Тепер її має погодити президент

Кулеба висунув кандидатуру Маркарової на посаду посла України в США
Оксана Маркарова
Фото: ukrinform

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба запропонував Президенту Володимиру Зеленському кандидатуру колишнього міністра фінансів Оксани Маркарової на посаду посла України у США. Про це сам голова МЗС написав у фейсбуці, назвавши при цьому «маячнею» інформацію, що Маркарову відправляють лише «вибивати гроші з МВФ».

«Факти, а не плутані чутки про нового посла України в США... Кандадатуру нового посла на розгляд президента вносить міністр закордонних справ. Зваживши всі аргументи, я запропонував кандидатуру Оксани Маркарової», – повідомив Кулеба.

З його слів, процедура її оформлення запущена, але «традиційно займає певний час». «Можу дати лише одну пораду – судіть про призначення за підписаним указом Президента, а не публікаціями в пресі», – зауважив голова МЗС на тлі повідомлень у медіа про призначення Маркарової.

При цьому Кулеба додав, що нинішній посол України у Вашингтоні Володимир Єльченко «є класиком української дипломатії, претензій до його роботи немає, але принцип ротації в дипломатії ніхто не скасовував».

«У разі призначення Україна вперше матиме у Вашингтоні посла, яку добре знають і в Адміністрації США, зокрема в Держдепі та Міністерстві фінансів, так і у МВФ. Про те, що Маркарову відправляють лише вибивати гроші з МВФ – це маячня. Важлива правда також в тому, що Маркарова буде перша в історії пані посол України в США. Це безумовні плюси», – зауважив голова МЗС.

Раніше ЗМІ поширили інформацію, що в Офісі Президента ухвалили рішення змінити посла України в США, і новим послом у Вашингтоні, як очікується, стане колишній міністр фінансів Оксана Маркарова. Мотивація – нібито необхідно розв'язувати питання з МВФ.

Додамо, Оксана Маркарова – з 2015-го по червень 2020-го працювала в Міністерстві фінансів, зокрема, й на посаді очільниці міністерства. Вона прийшла в політику з бізнесу. До цього вона очолювала інвестиційну групу ІТТ, працювала в американському фонді прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund, проходила практику у Світовому банку у США.

5 березня 2020 року Маркарова передала Уманському повноваження очільника Мінфіну.

Чоловік Оксани Маркарової Данило Волинець є кінцевим бенефіціарним власником «Аккордбанка». У 2017 році повідомлялося, що Данило Волинець має намір отримати контроль над ПАТ «Акордбанк». На той момент Волинець володів 49,999% акцій банку. 

У 2017 році банк фігурував у справі збанкрутілого Українського професійного банку (УПБ), який покрив борг перед «Акордбанком» «живими» грошима.

У серпня цього року «Акордбанк» був оштрафований на 300 000 грн, за неналежний контроль клієнтських операцій. Також банку направлено письмове попередження про порушення вимог санкційного законодавства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті