Депутати Бундестагу відхилили ініціативу щодо підтримки «Північного потоку – 2»
Між тим більшість фракцій висловились на підтримку газопроводу, категорично проти виступили тільки «Зелені»

Усі фракції Бундестагу, окрім «Зелених», висловили підтримку проєкту «Північний потік – 2», однак пропозицій «Альтернативи для Німеччини» (АдН) щодо цього питання більшістю голосів було відхилено. Відповідний документ був опублікований на сайті Бундестагу.
«Зелені» внесли проєкт резолюції, який вимагає, щоб федеральний уряд «відразу ж дистанціювався від «Північного потоку – 2» і запобіг його завершенню шляхом прийняття відповідних заходів». АдН запропонувала прийняти проєкт під назвою «Забезпечення енергетичної безпеки – підтримка Nord Stream 2». В документі містився заклик до уряду ФРН «усіма силами на національному та міжнародному рівні сприяти завершенню будівництва газопроводу».
В ході голосування за ініціативу АдН проголосували 83 депутати, проти – 556 парламентаріїв.
Депутати фракції вчергове наголосили на важливості трубопроводу для енергетичної безпеки Європи та Німеччини зокрема. Депутат від АдН Лейф-Ерік Хольм також нагадав, що вночі добігає кінця термін ультиматуму, який був висунутий США на адресу порту Мукран.
«Претензії до «Північного потоку – 2»як і раніше масштабні, а канцлер ФРН Ангела Меркель ховається. Гірше того – вона сумнівається », – заявив він.
Представник фракції ХДС / ХСС Марк Гауптманн згадав про наступника Дональда Трампа Джо Байдена, який не відхиляється від курсу свого попередника, а «навпаки, готовий ввести ще жорсткіші санкції проти страхових компаній і відомств, які займаються сертифікацією».
Представник Соціал-демократичної партії Німеччини Тімон Греммельс наголосив на необхідності «вести з Росією політичний діалог», який буде ще успішнішим, якщо вести з РФ ще й торгівлю
Окрім того, прибічники проєкту підкреслили, що безвідповідально відмовлятись від проєкту, готового на 93%.
Супротивники російського газопроводу заявили, що «Північний потік – 2» «розколює» Європу. До того ж зростання споживання газу суперечить Паризьким угодам з питань клімату, які підписала в тому числі і Німеччина.
Врешті депутати Бундестагу вирішили, що для продовження будівництва газопроводу не потрібно приймати жодних додаткових рішень і відхилили резолюцію АдН.
Нагадаємо: днями стало відомо, що запуск другої нитки газопроводу EUGAL (European Gas Pipeline Link), призначеного для прийому в майбутньому газу «Північного потоку – 2» і його вихід на повну потужність перенесений з початку 2021 року на 1 квітня.
Як повідомлялось, раніше цього місяця Сенат і Палата представників Конгресу США узгодили між собою нові санкції стосовно страхових і сертифікаційних компаній, які співпрацюють з російськими суднами, що завершують будівництво газопроводу «Північний потік – 2».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].