Захворіло у світі
62,746,222
Померло у світі
1,459,497
Вилікувалось у світі
40,138,626
Захворіло в Україні
732,625
Померло в Україні
12,327
Вилікувалось в Україні
345,149
Влада Мальти змінила умови видачі «золотих паспортів»

Влада Мальти змінила умови видачі «золотих паспортів»

Відтепер не більше 400 заявників на рік зможуть отримати паспорт країни

Влада Мальти змінила умови видачі «золотих паспортів»
фото pixabay.com

Уряд Мальти оголосив нові умови видачі іноземцям громадянства в обмін на інвестиції. Претендентам доведеться провести як мінімум рік в статусі резидента і пройти ретельну перевірку. Отримати громадянство зможуть не більше як 400 заявників на рік, пише The Bell.

Питаннями громадянства на Мальті тепер буде займатися нова структура під назвою Komunita Malta. Агентство, яке займалося програмою індивідуальних інвесторів, припинить своє існування в січні 2021 року.

За новими правилами, подати заявку на отримання громадянства можна буде тільки після закінчення 1-3 років з моменту отримання статусу резидента. Термін залежить від розміру інвестицій. Претенденти на громадянство будуть піддаватися «ретельній юридичній перевірці», термін якої не обмежений.

Протягом п'яти років після отримання громадянства Мальта проводитиме «постійний моніторинг» щодо нових власників паспортів.

Мальта продовжить публікувати імена всіх іноземців, які отримали громадянство в обмін на інвестиції, а також почне оприлюднювати імена тих, чиє громадянство відкличуть.

Скільки потрібно інвестувати, щоб отримати громадянство, в повідомленні не уточнюється. У вересні уряд Мальти зазначав, що мінімальна сума інвестицій за новими умовами складе 600 000 євро, при таких вкладеннях можна подати на громадянство через три роки після отримання посвідки на проживання.

З листопада на Кіпрі припинила діяти програма, за якою іноземці могли отримати громадянство в обмін на інвестиції. Вона існувала з 2013 року і принесла країні близько 8 млрд євро інвестицій. В обмін влада Кіпру видала близько 4000 «золотих паспортів».

Рішення було прийнято після розслідування телеканалу Al Jazeera про причетність офіційних осіб до порушень при наданні громадянства.

Як повідомлялося, ЄС хоче почати розслідування щодо видачі Мальтою «золотих паспортів», при цьому більшість не зовсім законно виданих паспортів стосувалися росіян.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті