Фермери на тракторах окупували вулиці Копенгагена на знак протесту проти вбивства норок (ВІДЕО)

Фермери на тракторах окупували вулиці Копенгагена на знак протесту проти вбивства норок (ВІДЕО)

Вони заявляють, що справа не в норковій індустрії, а в демократії

Фермери на тракторах окупували вулиці Копенгагена на знак протесту проти вбивства норок (ВІДЕО)
скрін-шот

До 500 фермерів на тракторах виїхали на вулиці Копенгагена на знак протесту проти наказу уряду знищити всіх норок в Данії через мутований коронавірус. Аналогічна демонстрація відбулася в данському Орхусі, передає Коммерсант з посиланням на DR.

Деякі фермери вимагають відставки уряду Данії. Один з учасників акції заявив данському радіо, що мова йде не стільки про данське сільське господарство і норкову індустрію, скільки про демократію в країні.

Поліція Копенгагена стежить за демонстрацією, але не протидіє їй. За словами поліцейського інспектора Томмі Лаурсена, ні на одного з фермерів поки що не було накладено штрафів.

«Загальна мета полягає в тому, щоб у них була можливість провести тут конституційну демонстрацію», – заявив він.

У Twitter-акаунті поліцейського управління по данській столиці сказано, що кількість тракторів в Копенгагені настільки велика, що одну з вулиць планують облаштувати під паркувальні місця. Поліція подякувала водіям за терпіння.

На початку листопада влада Данії поставила вимогу знищити всіх норок, що розводяться для отримання хутра, в зв'язку з виявленням у деяких з них особливо стійкої мутації коронавірусу. Популяція норок в Данії складає від 15 млн до 17 млн.

Міністр продовольства, сільського господарства та рибальства Данії Могенс Єнсен пізніше визнав помилковим це рішення. Він також заявив, що знав про відсутність прав на таку вимогу, але уряд вирішив, що ситуація екстрена, і не став чекати прийняття відповідного закону. 18 листопада Єнсен подав у відставку.

Між тим Міністерство охорони здоровʼя Данії заявило, що коронавірус у норок зник.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті