Інавгурація Байдена може бути безпрецедентно несхожою на всі попередні

Інавгурація Байдена може бути безпрецедентно несхожою на всі попередні

Через коронавірусні обмеження і бойкот з боку Трампа

Інавгурація Байдена може бути безпрецедентно несхожою на всі попередні
фото: Richard Drew/AP

Інавгурація обраного президента Джо Байдена може бути безпрецедентно несхожою на всі попередні – як через обмеження, повʼязані з пандемією коронавірусу, так і через попередника Дональда Трампа, який не визнає результатів виборів та ймовірніше за все бойкотуватиме присягу нового глави держави. Про це повідомляє The Washington Post.

Протягом своєї кампанії Байден спілкувався з виборцями в онлайні та не проводив мітингів через катастрофічну ситуацію з поширенням коронавірусу в США, а на малочисельних виходах на публіку був у масці та окулярах. Його інавгурація як 46 президента відбудеться з дотриманням усіх заходів безпеки.

Складання присяги президента США традиційно відбувається біля Капітолію у Вашингтоні, зазвичай на очах у сотень тисяч глядачів. За інформацією людей, які беруть участь у плануванні церемонії, найближчі до Байдена глядачі мають пройти тести на коронавірус, а їхня загальна кількість буде суттєво обмежена.

Традиційний обід у Скульптурній залі за участю членів Конгресу та інавгураційні бали скоріш за все будуть скасовані.
Через складнощі в передачі влади, на яку Трамп поки не згодний, тим важливіше зберегти традиційні елементи інавгурації, щоб підкреслити легітимність перемоги Байдена, і зберегти політику протикоронавірусної безпеки.

Радники Байдена переконані, що його опонент Дональд Трамп, який вважає себе переможцем, а Демократичну партію – фальсифікаторами виборів, скоріш за все, не буде присутнім на церемонії. Не буде ані традиційного чаювання в Білому домі, ані спільної поїздки до Капітолію, ані трансляції, як Трамп споглядав би за інавгурацією Байдена.

Трамп буде першим президентом, який не переобрався на другий термін і не з’явився на інавгурацію до свого наступника – такого не було століттями.

«Як і все інше з Трампом: він жодним чином не дотримується та не поважає традиції чи норми, які не прописані як закон, але яких дотримувались президенти минулого. Я не думаю, що він за характером здатний взяти участь у церемонії, яка чітко вказує на його програш на виборах», – сказала професорка історії Монтанського університету Джоан Гофф.

На думку Гофф, яка працювала головою Центру дослідження президентства, 20 січня 2021 року буде дуже нетипова інавгурація, і Байден, скоріш за все, не буде її підсолоджувати.

Нагадаємо: виборчкоми в США не підтвердили серйозних порушень у ході виборів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті