Україна вводить постійне мито на імпорт сировини для виготовлення пластику

Україна вводить постійне мито на імпорт сировини для виготовлення пластику

Виготовляє полімери лише одне українське підприємство

Україна вводить постійне мито на імпорт сировини для виготовлення пластику
Фото: pixabay.com

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі під керівництвом заступника міністра розвитку економіки, торгівлі й сільського господарства Тараса Качки прийняла рішення про введення постійного мита на імпорт полімерів, які використовуються як сировина для виготовлення пластику. Про це повідомив голова Національної ради реформ Міхеіл Саакашвілі на своєму телеграм-каналі.

«Передчуваючи недобре, кілька тижнів тому бізнес з цією проблемою звернувся до Офісу простих рішень. Ми зв'язалися з міністром Петрашко і ще два! тижні тому призначили на понеділок (23 листопада) спільну зустріч міністра з бізнесом... Ось тільки зам міністра Качка встиг «вирішити питання» раніше», – написав чиновник.

У травні цього року комісія уже вводила попереднє обмежувальне мито у розмірі 18% на імпорт полімерних матеріалів незалежно від країни походження та експорту, однак згодом рішення було скасоване.

Раніше Mind писав про те, що таке рішення не захищає українського виробника, а грозить створити монополію на ринку, оскільки в Україні лише одне підприємство виробляє полімерну сировину. Про те, кому належить  це підприємство, і як введення мит вплине на понад 50 підприємств, що переробляють полімери на кінцеву продукцію, Mind пояснював у матеріалі «Перевірка на міцність: до чого може призвести введення мита на імпорт полімерів»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті