Захворіло у світі
93,900,264
Померло у світі
2,010,328
Вилікувалось у світі
51,747,005
Захворіло в Україні
1,154,692
Померло в Україні
20,686
Вилікувалось в Україні
857,183
Вартість державних запозичень зростає четвертий місяць поспіль – Данилишин

Вартість державних запозичень зростає четвертий місяць поспіль – Данилишин

Це позначається на уповільненні темпів залучення коштів для фінансування держбюджету

Вартість державних запозичень зростає четвертий місяць поспіль – Данилишин
фото: facebook.com/NationalBankOfUkraine

Вартість державних запозичень зростає з липня 2020 року, що уповільнює темпи залучення коштів для фінансування держбюджету. Про це голова ради Національного банку Богдан Данилишин написав на своїй сторінці у фейсбуці.

«Після досягнення мінімальних значень у липні 2020 року вартість державних запозичень зростає четвертий місяць поспіль, що позначається на уповільненні темпів залучення коштів для фінансування Державного бюджету України, зважаючи на несхильність Міністерства фінансів до суттєвого підвищення ставок за ОВДП», – написав Данилишин.

За його словами, у листопаді до держбюджету залучено лише 7,9 млрд гривень, у тому числі 374 млн гривень на останньому аукціоні 17 листопада 2020 року. Це свідчить, наголошує голова ради НБУ, про складність подальшого утримування ставок на поточному рівні.
Він також відзначає, що дохідність операцій з ОВДП на вторинному ринку перевищує вартість розміщень на первинних аукціонах Мінфіну на 0,5-1,0 в. п., що посилює тиск на доходність та звужує простір для проведення міністерством операцій з первинного розміщення ОВДП.

«Негативний вплив на обсяг ліквідності на вторинному ринку здійснює також вихід нерезидентів з ОВДП, частка яких скоротилася до 8,5% від загального обсягу ОВДП в обігу порівняно з 14,2% на початок року (скорочення на 41,2 млрд гривень)», – констатував Данилишин.

Зважаючи на уповільнення темпів залучення коштів на внутрішньому ринку та обмежений доступ до міжнародних ринків капіталу через невизначеність, пов’язану зі співробітництвом з МВФ, виконання плану запозичень до кінця поточного року без суттєвого підвищення вартості державних запозичень є вкрай ускладненим, наголошує Данилишин.
Він впевнений, що у період надзвичайних ситуацій або системних негативних явищ в економіці доцільним є застосування Національним банком ширшого інструментарію впливу на економічну активність, включно з можливістю сприяння ним розширенню фіскальних можливостей уряду за допомогою операцій з державними цінними паперами.

«Активна участь центрального банку на ринку ОВДП дозволить зменшити «ефект витіснення», за якого уряд вимушений підвищувати ставки за своїми запозиченнями з метою фінансування видатків»,- підкреслив голова ради НБУ.

Раніше повідомлялося, що у 2021 році кожна 8-ма гривня держбюджету піде на сплату відсотків по боргах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті