Захворіло у світі
99,225,963
Померло у світі
2,129,597
Вилікувалось у світі
54,777,441
Захворіло в Україні
1,194,328
Померло в Україні
21,924
Вилікувалось в Україні
953,297
Оксфордський словник не зміг вибрати одне слово 2020 року, натомість вибрав аж 16

Оксфордський словник не зміг вибрати одне слово 2020 року, натомість вибрав аж 16

Вчені намагаються аналізувати нові явища в житті людей, які відображаються в мові

Оксфордський словник не зміг вибрати одне слово 2020 року, натомість вибрав аж 16
https://languages.oup.com

Оксфордський словник не зміг вибрати одне слово 2020 року, йдеться в доповіді, опублікованій на сайті словника. Замість цього вчені-лінгвісти випустили звіт, в якому проаналізували нові явища в мові.

«Англійська мова, як і всі ми, в цьому році мала адаптуватися швидко і не раз. Зважаючи на феноменальну широту мовних змін і розвитку протягом 2020 року, Оксфордський словник дійшов висновку, що цей рік не може бути точно відображений одним-єдиним словом», – йдеться в доповіді.

Оксфордські лексикографи натомість вибрали 16 слів і словосполучень.

Багато слів, обрані для 2020 року, пов'язані з пандемією – це «коронавірус», COVID-19, «локдаун», «соціальне дистанціювання», «відкриття знову» (reopening – відкриття магазинів, ресторанів і т.п. після локдауна), Moonshot (назва програми масового тестування, яку спробували ввести в Британії) і «суперпоширювач».

Багато і слів, пов'язаних з політикою, наприклад «імпічмент» і «виправдання» в січні та лютому, коли розглядалася справа про імпічмент президента США Дональда Трампа, в результаті чого він був виправданий.

Також серед слів і словосполучень року – Black Lives Matter («Життя чорних важливі», гасло протестів і громадський рух цього літа в США), «культура скасування» (cancel culture – бойкот публічних осіб, слова або дії яких розглядаються як неприйнятні), BIPOC (абревіатура, що позначає чорношкірих та інших небілих людей), «голосування поштою» (mail-in, набуло поширення під час президентських виборів у США), «білоруський» (пов'язано з протестами цього року в Білорусі).

Крім того, серед слів року – «лісова пожежа» (bushfire – пов'язане з лісовими пожежами в Австралії на початку року) і «нульові викиди» (net zero, Китай пообіцяв припинити викид парникових газів і досягти нульових викидів до 2060 року).

Раніше повідомлялося, що Collins Dictionary вибрали слово 2018 року – ним стало «одноразовий».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті