Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
Плагін-гібриди виявились не такими вже й екологічними – дослідження

Плагін-гібриди виявились не такими вже й екологічними – дослідження

Екоактивісти закликали уряди припинити підтримку таких авто

Плагін-гібриди виявились не такими вже й екологічними – дослідження
фото www.flickr.com/photos/journees-confort-volvo/2742872243

Продажі плагін-гібридних автомобілів стрімко ростуть в Європі, але випробування новітніх моделей підтверджують, що вони забруднюють клімат набагато більше, ніж заявляють автовиробники – навіть при запуску з повністю зарядженою батареєю. Про це свідчать дослідження, проведене на замовлення європейської екологічної організації Transport & Environment.

Після отримання вказаних результатів, екоактивістів закликали уряди припинити субсидії на закупівлю і щедрі податкові пільги для плагін-гібридів.

Дослідження показало, що моделі BMW X5, Volvo XC60 та Mitsubishi Outlander викидають на 28-89% більше CO2, ніж рекламується, при тестуванні з повністю зарядженою батареєю в оптимальних умовах. При розрядженій батареї вони викидали в три-вісім разів більше шкідливих речовин, ніж вказано автовиробниками. Найшкідливішим виявився режим примусової зарядки акумуляторів від двигуна внутрішнього згоряння. Він часто використовується водіями при під'їзді до зон міст, де дозволено пересуватися тільки в режимі електротяги. При такому методі зарядки батареї викиди шкідливих речовин можуть в 12 разів перевищувати заявлені паспортні.

«Плагін-гібриди – це підроблені електромобілі, створені для лабораторних випробувань і податкових пільг, а не для реального водіння. Наші тести показують, що навіть в оптимальних умовах, з повністю зарядженою батареєю, автомобілі забруднюють більше, ніж рекламується. Якщо ви не ведете їх м'яко, викиди вуглецю можуть просто зашкалювати. Урядам слід припинити субсидувати ці автомобілі мільярдами грошей платників податків», – заявила Юлія Полісканова, старший директор з екологічно чистих автомобілів в T&E.

Нагадаємо: у вересні цього року електрифіковані авто вперше випередили дизельні по продажах в Європі.

Як повідомлялось, згідно з дослідженням банку UBS, до 2024 року електромобілі будуть коштувати стільки ж, скільки і звичайні автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння, що значно прискорить глобальний перехід від транспортних засобів, що працюють на викопному паливі, до електромобілів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті