Мутації коронавірусу не сприяють його більш швидкому поширенню – дослідження

Мутації коронавірусу не сприяють його більш швидкому поширенню – дослідження

Дослідники оцінили мутації коронавірусу в більш ніж 46 000 зразках

Мутації коронавірусу не сприяють його більш швидкому поширенню – дослідження
фото www.flickr.com/photos/danielfoster/49712622418/

Глобальне дослідження понад 12 000 мутацій коронавірусу показало, що жодна з них не сприяла більш швидкому поширенню вірусу, що викликає COVID-19.

Як повідомляє CNBC, дослідники з Університетського коледжу Лондона оцінили мутації коронавірусу в більш ніж 46 000 зразках, взятих у людей з 99 різних країн, і прийшли до висновку, що всі мутації виявилися нейтральними, коли справа дійшла до прискорення поширення вірусу.

Рецензоване дослідження було опубліковане в журналі Nature Communication.

«Мутації, які наразі циркулюють, здаються еволюційно нейтральними і в першу чергу індукуються імунною системою людини шляхом редагування РНК, а не є ознаками адаптації, – заявили дослідники дослідження. – На даному етапі ми не знаходимо доказів наявності значно більшого числа ліній SARS-CoV-2, що передаються, через повторюваних мутацій».

Результати дослідження отримані в результаті того, що виробники ліків та дослідницькі центри прагнуть виготовити безпечну і ефективну вакцину, яка допоможе покласти край пандемії.

Нагадаємо: раніше цього року з’явилась інформація, що мутантний варіант коронавірусу, відомий як D614G, підсилює передачу вірусу. Це спонукало радника Білого дому з коронавірусу доктора Ентоні Фаучі попередити, що нещодавно виявлений варіант може сприяти легшому поширенню патогена.

Як повідомлялось, днями британський фармгігант AstraZeneca заявив, що проміжний аналіз клінічних випробувань показав, що його вакцина проти коронавірусу має середню ефективність захисту від вірусу 70%.

Компанії Pfizer і BioNTech оголосили, що за остаточними підсумками третьої фази клінічних випробувань ефективність їх РНК-вакцини проти коронавірусу досягла 95%. Раніше було оголошено про 90%-ву ефективність.

Moderna оголосила, що ефективність її вакцини проти COVID-19 становить понад 94%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті