Венесуела відновила прямі поставки нафти в Китай попри санкції США – Reuters
Цьому процесу посприяло зокрема створення групи російських компаній, які не мають відомого досвіду в торгівлі нафтою, але які в останні місяці стали клієнтами венесуельської PDVSA

Венесуела відновила прямі поставки нафти в Китай, які через санкції з боку Сполучених Штатів проходили в підпільному режимі. Про це свідчать дані Refinitiv Eikon і внутрішні документи держкомпанії Petroleos de Venezuela (PDVSA), передає Reuters.
Впровадження санкцій було частиною спроб адміністрації Трампа повалити режим президента Венесуели Ніколаса Мадуро, але їм не змогли повністю зупинити експорт нафти країни. Замість цього клієнти PDVSA збільшили поставки в Малайзію, де перевалка вантажів між суднами в морі дозволила більшій частині венесуельської сирої нафти продовжуватимуть надходити в Китай після переходу з рук в руки і використання торгових посередників.
Першим танкером, який відновив транспортування венесуельської нафти безпосередньо в Китай, став Kyoto, виявлений службою моніторингу судноплавства Tanker Trackers під час навантаження 1,8 млн барелів важкої нафти в венесуельському порту Хосе наприкінці серпня.
Агентство зазначає, що принаймні ще один танкер, Warrior King, розвантажив венесуельську сиру нафту в китайському порту Баюцюань, а два судна, що належать PetroChina, завантажили нафту у Венесуелі в цьому місяці.
Kyoto, зафрахтований компанією Wanneng Munay відповідно до внутрішнього документа PDVSA, розвантажився на китайському нафтовому терміналі Далянь на початку листопада після того, як пройшов більшу частину свого маршруту в Азію в так званому «темному режимі» за допомогою вимкненого транспондера, показали дані Refinitiv Eikon.
Wanneng Munay, яки пише Reuters, входить в групу з більш ніж десятка зареєстрованих в Росії компаній, які не мають відомого досвіду в торгівлі нафтою, які в останні місяці стали клієнтами PDVSA. Своєю чергою, поява цих фірм дозволила PDVSA продовжити поставки нафти в країни Азії в останні місяці.
Прямі поставки здійснюються напередодні січневої передачі влади в Сполучених Штатах від президента-республіканця Дональда Трампа обраному президенту-демократу Джо Байдену, радники якого заявили, що він збереже санкції, але дещо змістить фокус стратегії США.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].