Захворіло у світі
95,051,894
Померло у світі
2,031,599
Вилікувалось у світі
52,352,854
Захворіло в Україні
1,163,716
Померло в Україні
20,869
Вилікувалось в Україні
871,196
КНДР, скоріше за усе, «привітає» обраного президента США Байдена новою ракетою

КНДР, скоріше за усе, «привітає» обраного президента США Байдена новою ракетою

Запусками ракет Кім Чен Ин «вітав» новообраних Обаму та Трампа

КНДР, скоріше за усе, «привітає» обраного президента США Байдена новою ракетою
Кім Чен Ин
фото www.flickr.com/photos/erkmaddy/14396510451

Північна Корея «вітала» двох останніх президентів США ракетними випробуваннями і ядерними бомбами всього через кілька тижнів після їх вступу на посаду. Експерти припускають, що аналогічний «привіт» буде спрямований і в бік Джо Байдена, якого Пхеньян визначає як «скаженого пса», повідомляє Bloomberg.

Кім Чен Ин – один з небагатьох світових лідерів, які ще не визнали перемогу новообраного президента США, особливо після того, як днями президент Китаю Сі Цзіньпін порушив своє мовчання.

Хоча для Північної Кореї немає нічого незвичайного в тому, щоб мовчати про результати виборів в США, Кім провів безпрецедентні зустрічі з президентом Дональдом Трампом, які порушили стереотипні відносини між давніми противниками. Наразі, за прогнозами, двосторонні відносини повернуться до «найхолоднішого рівня» як було при адміністрації Обами. Тоді США використовували «стратегічне терпіння». Однак, як час Обами, так і за Трампа Кім неухильно збільшував свою здатність загрожувати Сполученим Штатам ядерною зброєю, не дивлячись на все більш жорсткі санкції.

«Незалежно від президентства США, північнокорейський режим навряд чи змінить свою поведінку або відкалібрує свою стратегію щодо США», – сказав Су Кім, політичний аналітик Rand, який раніше працював на ЦРУ. – Ядерна зброя… нікуди не дінеться; Кім продовжить шантажувати, ця стратегія довела свою ефективність протягом десятиліть. Навіщо міняти те, що працює ».

Нагадаємо: Північна Корея випустила ракету великої дальності через кілька місяців після приходу до влади Обами в 2009 році. У Білому домі Трампа зустріли серією випробувань балістичних ракет, кульмінацією яких став запуск міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) в листопаді 2017 року. Експерти вони кажуть, що він здатна нести ядерну боєголовку в усі точки США.

Цього разу, за прогнозами, найбільш імовірним випробуванням знову стане міжконтинентальна балістична ракета. Ймовірно, це буде нова ракета, що демонструвалося на військовому параді в жовтні, що здатна переносити багато ядерних боєголовок.

КНДР розглядає свою ядерну зброю як страховку від нападу з боку США. Кім неодноразово відхиляв заклики адміністрації Трампа до «повного та такого, що піддається перевірці, необоротного» роззброєння до того, як Пхеньян отримає відповідні вигоди.

Нагадаємо: 10 жовтня під час параду на честь 75-річчя створення Трудової партії в Пхеньяні Північна Корея продемонструвала нову міжконтинентальну балістичну ракету.  Ракету віз найбільший транспортний засіб для перевезення такого вантажу з усіх показаних КНДР раніше, у нього було 22 колеса. Загалом під час заходу країна представила в цілому 76 міжконтинентальних балістичних ракет дев'яти різних типів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті