Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
«Марш сусідів» у Білорусі: силовики застосовували світлошумові гранати й газ

«Марш сусідів» у Білорусі: силовики застосовували світлошумові гранати й газ

Затримали 191 протестувальника

«Марш сусідів» у Білорусі: силовики застосовували світлошумові гранати й газ
Фото: svaboda.org

У Білорусі завершилася денна частина акції протесту «Марш сусідів». Були жорсткі затримання, використовувалися газ і світлошумові гранати, робилися постріли в повітря. Про це повідомляє Радые Свабода.

«Десятки акцій протесту пройшли у різних районах Мінська. Найбільші пройшли на вулицях Жиновича й Матусевича (район Домбровка), на південному заході, в Уруччі, на Партизанському проспекті. Силовики розігнали і затримали людей, але люди знову збиралися»- йдеться в повідомленні.

Уточнюється, що під час розгону кілька людей були жорстоко побиті (аж до втрати свідомості). У кількох випадках силовики застосували газ, у Боровлянах (передмістя Мінська) – світлові та шумові гранати, були чутні постріли у Зеленій Бору й Уруччі (райони Мінська).

Акції протесту пройшли також у Бресті, Гродно, Могильові, Вітебську, Жодіно, Смолевичах, Дзержинську, Радошковичах, Ляховичах й інших містах.

На 17:00 (за київським часом) правозахисникам ПЦ «Вясна» відомі імена 191 затриманого у різних містах Білорусі. Серед них член Координаційної ради Дмитро Крук (Мінськ), журналісти Максим Хлябець, Станіслав Коршунов й інші.

Сьогодні в Білорусі проходив недільний протестний «Марш сусідів». Йому дали таку назву, тому що люди не збиратимуться в одну велику колону, чому перешкоджають силовики, а проводитимуть акції в своїх районах, «з сусідами».

Нагадаємо, Білорусь вручила послу України ноту протесту через акції під посольством у Києві. Вони стурбовані «бездіяльністю» компетентних органів України, які, на думку, відомства, не припиняють акції й не реагують на запити білоруської сторони. 

МЗС назвало ноту послу України «надмірно емоційною і в цілому безпідставною реакцією» Білорусі

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті