Веревський відсудив активи «Дельта Банку» на 5 млрд грн

Веревський відсудив активи «Дельта Банку» на 5 млрд грн

Бізнесмен придбав їх з дисконтом 96%

Веревський відсудив активи 	«Дельта Банку» на 5 млрд грн
Фото: zn.ua

Господарський суд Києва задовольнив позов ТОВ «Фінансова компанія «Скай» до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) й НБУ та визнав укладеним договір купівлі-продажу 5-мільярдного пулу активів «Дельта Банку», що був реалізований на аукціоні в червні 2019 року.

Ідеться про заборгованість за кредитними договорами:

  • ПАТ «Іллічівський олійножировий комбінат»,
  • ПАТ «Одеський олійножировий комбінат»,
  • ТОВ «ВКФ «Олір» ЛТД».
  • у забезпеченні – 39 тис. м² промислової нерухомості (олійножировий комбінат з обладнанням) та земельна ділянка (площа 8,6 га) у м. Чорноморськ Одеської області;
  • олійножировий комбінат площею 31 тис. м², з обладнанням з виробництва маргарину, кулінарних та кондитерських жирів, соняшникової олії та майонезу, розташований в м. Одеса на земельній ділянці площею 5,34 га.

ТОВ «ФК «Скай» (кінцевий бенефіціар – Андрій Веревський) стало переможцем вказаного аукціону з пропозицією 182,5 млн грн (відповідно дисконт становив 96%).

Ця ж фінкомпанія в березні-2019 з пропозицією 906 млн грн вже перемагала на аукціоні ФГВФО, на якому продавалися ці ж активи «Дельта Банку». Однак тоді угода була заблокована судом на вимогу третьої особи.

НБУ скасував своє рішення щодо погодження реалізації вказаного пулу активів, мотивуючи тим, що «проведений аукціон відбувся з наявністю обставин та можливих маніпуляцій зі сторони покупця, які могли вплинути на результат торгів та реалізацію майна за заниженою вартістю».

ФГВФО ухвалив рішення про скасування результатів торгів.

Госпсуд м. Києва скасував вказані рішення НБУ та ФГВФО.

Торік історію з продажем Фондом гарантування олійно-жирових активів «Дельта Банку» для фінкомпанії Веревського розслідувало ДБР.

Нагадаємо, у серпні цього року Фонд гарантування продав пул активів «Дельта Банку» на 20 млрд грн. Переможцем аукціону з пропозицією 46,1 млн грн стало ТОВ «Фінансова компанія» Дата Фінанс».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло