Фонд гарантування продав пул активів «Дельта Банку» на 20 млрд грн

Фонд гарантування продав пул активів «Дельта Банку» на 20 млрд грн

Переможцем аукціону з пропозицією 46,1 млн грн стало ТОВ «Фінансова компанія» Дата Фінанс»

Фонд гарантування продав пул активів «Дельта Банку» на 20 млрд грн
Фото: Радіо Свобода

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) на «голландському» аукціоні продав пул активів Дельта Банку, в який увійшли права вимоги за кредитами до юросіб і фізосіб на 20 млрд грн. Про це повідомляє Finbalance.

Серед боржників «Херсонський суднобудівний завод», а також ТОВ «Ті Ел Сі Системс», ТОВ «Український Бізнес Франчайзинг», ТОВ «Мерчант Хаус» (останні три структури фігурували в матеріалах кримінального провадження Генпрокуратури відносно можливого виведення «Дельта Банком» за кордон 4,1 млрд грн рефінансування НБУ у 2014 році).

Переможцем аукціону з пропозицією 46,1 млн грн стало ТОВ «Фінансова компанія» Дата Фінанс». У держреєстрі власником цієї структури значиться Олег Пекарський.

У липні ФГВФО продав пул активів «Дельта Банку», в який увійшли права вимоги до юридичних і фізичних осіб на суму 14,3 млрд грн.

Нагадаємо, ПАТ «Дельта Банк» визнаний неплатоспроможним 2 березня 2015 року, тоді ж у банк була введена тимчасова адміністрація. Рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації ПАТ «Дельта Банк» Нацбанк прийняв 2 жовтня 2015 року.

За оцінкою Фонду гарантування вкладів фізосіб, орієнтовні загальні втрати кредиторів у результаті доведення до банкрутства «Дельта Банку» становлять понад 24,5 млрд грн.

Найбільшими акціонерами «Дельта Банку» на початок 2015 року були Микола Лагун (70,61%) і «Cargill Financial Services International, Inc.» (29,39%).

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 січня 2015 року з розміром загальних активів «Дельта Банк» займав 4 місце (60,3 млрд грн) серед 158 банків, що діяли на той момент.

В Україні Миколі Лагуну належали «Дельта Банк», «Омега Банк», «Астра Банк» і «Кредитпромбанк», а також білоруський «Дельта Банк». Усі вони знаходяться в стані ліквідації, за винятком «Астра Банку», який був проданий Фондом гарантування вкладів фізичних осіб новому власнику.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло