Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
Microsoft запатентує програму оцінки ефективності конференцій за позами і виразами облич учасників

Microsoft запатентує програму оцінки ефективності конференцій за позами і виразами облич учасників

Компанію критикують через «стеження» за співробітниками

Microsoft запатентує програму оцінки ефективності конференцій за позами і виразами облич учасників
Microsoft Diagram, via USPTO

Компанія Microsoft подала заявку на отримання патенту на сервіс для оцінювання ефективності конференцій та нарад, в тому числі онлайн, пише GeekWire, на яке посилається vc.ru.

Система бере до уваги пози й вирази облич учасників, а також час зустрічі, кількість людей і температуру повітря.

У заявці йдеться, що багато організацій «страждають» від тривалих нарад, які мало хто відвідує, – їх можна було б змінити, якби була доступна додаткова інформація про якість зустрічей.

Система Microsoft використовує камери, датчики та інші інструменти, щоб визначити, наприклад, вклад кожного учасника в нараду. Програма також визначає, чи був би співробітник більш продуктивним, якби витратив цей час на іншу робочу задачу.

Аналізуючи всі метрики, алгоритм визначає якість наради і дає організаторам поради, як покращити її: рекомендує альтернативне місце, час або склад учасників для проведення зустрічі.

Згідно із заявкою, концепція такої системи існує як мінімум два роки. Microsoft розширює патент, отриманий в 2018 році. Такий підхід буде застосовуватися до особистих і віртуальним зустрічей, йдеться в заявці. До системи планують підключити команди Azure і Microsoft 365.

В кінці жовтня компанія представила функцію Productivity Score («Оцінка продуктивності»). Цей інструмент може вимірювати, як співробітники використовують електронну пошту, чат і інші сервіси в робочий час.

Компанія зіткнулася з критикою через стеження за співробітниками: оцінка продуктивності перетворює Microsoft 365 на «повноцінний інструмент спостереження на робочому місці», – вважає Вольфі Крістл з незалежного інституту цифрових досліджень Cracked Labs у Відні.

Нагадаємо, завдяки карантину Microsoft наростив свої прибутки на 30%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті