Захворіло у світі
112,116,627
Померло у світі
2,485,601
Вилікувалось у світі
63,299,560
Захворіло в Україні
1,317,694
Померло в Україні
25,461
Вилікувалось в Україні
1,155,422
На Закарпатті виявили благодійний фонд, який популяризував так звану Велику Угорщину

На Закарпатті виявили благодійний фонд, який популяризував так звану Велику Угорщину

Слідство досліджує факти сприяння іноземній державі окремими українськими публічними діячами

На Закарпатті виявили благодійний фонд, який популяризував так звану Велику Угорщину
Фото: ssu.gov.ua

Служба безпеки України (СБУ) провела в Закарпатській області обшуки у функціонерів одного з місцевих благодійних фондів, який підозрюється в діяльності, спрямованій на порушення державного суверенітету України. Про це повідомляється на сайті СБУ.

«Зокрема, вивчається можливе втручання у внутрішні справи нашої держави та заподіяння шкоди державній безпеці України через фейкове поширення дії законодавства Угорщини і юрисдикції її державних органів на окремі регіони нашої країни», – повідомляє пресслужба.

Слідство досліджує факти сприяння іноземній державі окремими українськими публічними діячами. Вони підозрюються у підтримці державних органів сусідньої країни у веденні підривної діяльності на шкоду Україні, зокрема у вчиненні дій з ознаками державної зради.

Під час обшуків правоохоронці виявили низку друкованих матеріалів, які популяризують так звану Велику Угорщину та створення етнічної автономії на Закарпатті. Також вилучено комп’ютерну техніку, засоби зв’язку та інші матеріали, які слідчі досліджуватимуть як доказову базу протиправної діяльності фігурантів.

Нагадаємо, Україна не дозволила в'їзд уповноваженому уряду Угорщини з питань співпраці між Саболч-Сатмар-Березькою областю Угорщини та Закарпатською областю Іштвану Грежі. Політика не пропустили до країни через втручання в місцеві вибори. 

МЗС Угорщини викликало посла України, щоб висловити своє незадоволення. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті