Захворіло у світі
95,051,894
Померло у світі
2,031,599
Вилікувалось у світі
52,352,854
Захворіло в Україні
1,163,716
Померло в Україні
20,869
Вилікувалось в Україні
871,196
Депутати на Закарпатті заспівали гімн Угорщини

Депутати на Закарпатті заспівали гімн Угорщини

Міністр закордонних справ назвав неприпустимою цю ситуацію

Депутати на Закарпатті заспівали гімн Угорщини
Фото: news.church.ua

Служба безпеки України (СБУ) розпочала перевірку інциденту з виконанням депутатами на Закарпатті гімну Угорщини. Про це йдеться на сайті СБУ.

«21 листопада 2020 року під час прийняття присяги депутатами Сюртівської сільської об'єднаної територіальної громади, за ініціативи голови, частина обранців виконала національний гімн Угорщини», – йдеться в повідомленні.

Там кажуть, що дії депутатів можуть містити ознаки протиправної діяльності.

Однією з перших про інцидент повідомила фейсбук-спільнота «Закарпаття ТОП», яка кілька днів тому виклала відео виконання гімну.

«У Сюртівській ОТГ голова з депутатами після присяги співали угорський гімн. Про «подвиги» цього одіозного ексголови Сюртівської сільської ради вже писали у ЗМІ. На жаль, правоохоронні органи скромно мовчать», – йшлося в дописі.

Голова ОТГ, про якого йдеться, – самовисуванець Арпад Пушкар.

Раніше він вже відзначався суперечливими заявами – приміром, в одному з інтерв'ю говорив про «вороже ставлення українців до закарпатських угорців».

«Створення Сюртівської ОТГ – справжнє диво. Адже ми бачимо, як вороже українці ставляться до закарпатських угорців. Навіть ті, хто, на нашу думку, симпатизував нам, відвернулися від нас. Насправді у нас одна мета – зберегти ту невелику кількість угорців, які залишилися в області», – заявляв Пушкар.

Він вже прокоментував і скандал із виконанням угорського гімну. В коментарі телеканалу «Україна 24» Пушкар сказав, що нічого поганого в цьому не бачить.

«Одразу після того, як прийняли присягу, всі ми, зокрема і я, заспівали спершу український гімн. А після цього вже заспівали угорський. В нас на території більшість угорців проживає. Ніколи з цим не було ніяких проблем, а тепер незрозуміло чого такі питання підіймають», – сказав він.

Водночас міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час зустрічі з послом Угорщини в Україні Іштваном Ійдярто назвав безпідставною спекуляцією твердження про нібито «залякування» угорців у Закарпатській області.

«Будь-які твердження про те, що в Україні нібито має місце «залякування» угорської громади або її частини, є безпідставною спекуляцією. В Україні як правовій державі діє принцип індивідуальної, а не колективної відповідальності», – заявив міністр, наголосивши, що всі громадяни України рівні перед законом незалежно від національності й етнічного походження.

Міністр також додав, що угорські українці є невід'ємною частиною українського суспільства.

Так, глава українського зовнішньополітичного відомства закликав угорську сторону уникати кроків та заяв, які не показують дійсність та створюють деструктивне емоційне напруження в українсько-угорських відносинах. Міністр назвав неприпустимою ситуацію, коли громадяни України – депутати об’єднаних територіальних громад на своєму інавгураційному засіданні співають національний гімн будь-якої іншої іноземної держави, зокрема Угорщини.

Крім того, Кулеба повідомив угорському дипломату, що слідчі дії правоохоронних органів у Закарпатській області відбуваються в межах повноважень СБУ стосовно окремих громадян України, і не спрямовані проти угорської національної меншини.

Раніше повідомлялося про те, що на Закарпатті виявили благодійний фонд, який популяризував так звану Велику Угорщину.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті