«Vodafone Україна» будує мережу LTE-900 за допомогою дронів

«Vodafone Україна» будує мережу LTE-900 за допомогою дронів

Новий інструмент дозволяє витрачати менше часу на планування та робити його якіснішим

«Vodafone Україна» будує мережу LTE-900 за допомогою дронів
фото: Vodafone

Vodafone використовує безпілотники для планування та обстеження власної мережі. Під час пілотного проєкту, що триває з березня 2020 року, компанія використовує шість безпілотних апаратів у всіх регіонах країни. Про це повідомляється у пресрелізі компанії.

«З початком карантину співпав наш новий експеримент – Vodafone винайняв на роботу дронів. І ми вже бачимо результати – інформація, отримана з безпілотників, дозволяє нам якісніше та швидше планувати й обслуговувати мережу», – розповідає Євген Фрунза, технічний директор Vodafone Україна.

Дрони допомагають компанії у плануванні мережі. Дані з дронів допомагають точно визначати оптимальне місце, де має бути нова станція – так, щоб вона охопила більшу територію і давала якісніший сигнал. Також інформація з безпілотника допомагають вибрати оптимальну конфігурацію – визначити, на якій висоті треба змонтувати антени, скільки буде секторів, антени якого типу потрібні, який має бути нахил антен та азимути.

Новий інструмент дозволяє витрачати менше часу на планування та робити його якіснішим. Врешті це дозволяє зробити інвестиції в мережу більш ефективними.

Також Vodafone використовує безпілотники для регулярних обстежень власної інфраструктури. Інженери Vodafone за допомогою дронів обстежують важкодоступні ділянки веж, для обстеження яких потрібно залучати промислових альпіністів. Це убезпечує та значно пришвидшує обстеження. У разі потреби отримані дані можна проаналізувати вже після обстеження.

Раніше Mind розповідав як безпілотники підкорюють Україну та за рахунок чого вітчизняні виробники дронів зможуть потіснити світових гігантів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті