Захворіло у світі
93,900,264
Померло у світі
2,010,328
Вилікувалось у світі
51,747,005
Захворіло в Україні
1,154,692
Померло в Україні
20,686
Вилікувалось в Україні
857,183
Верховна Рада дозволила ОГТСУ торгувати природним газом для балансування на біржі

Верховна Рада дозволила ОГТСУ торгувати природним газом для балансування на біржі

Це дозволить забезпечити прозорість, вільний доступ до інформації та залучення великої кількості учасників – суб’єктів ринку природного газу

Верховна Рада дозволила ОГТСУ торгувати природним газом для балансування на біржі
фото: photo.unian.ua

Верховна Рада України (ВР) на пленарному засіданні 2 грудня прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкт №3176 Про внесення змін до ЗУ «Про публічні закупівлі», який дозволить ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) здійснювати торгівлю природним газом на біржі та інших торгових майданчиках. Про це повідомляє ExPro Consulting.

«За» відповідне рішення проголосували 300 народних депутатів, 18 – утримались, 29 – не голосували.

«Проєкт Закону України розроблено з метою вдосконалення чинного законодавства для створення можливостей для купівлі Оператором ГТС короткострокових стандартизованих продуктів газу на торговій платформі, тобто біржі. Це дозволить забезпечити прозорість, вільний доступ до інформації та залучення великої кількості учасників – суб’єктів ринку природного газу», – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Шляхом прийняття цього законопроєкту у ЗУ «Про публічні закупівлі» вносяться зміни, а саме дія Закону не поширюватиметься на Оператора ГТС для вчинення балансуючих дій чи замовником послуг транспортування для балансування свого портфоліо відповідно до ЗУ «Про ринок природного газу» та Кодексу ГТС.

Законом визначено, що газова біржа, що забезпечує функціонування та керування торговою платформою відповідно до цього Закону, повинна забезпечити виконання вимог, що встановлені, у тому числі Кодексом ГТС, до торгових платформ.

«Відтепер ОГТСУ також матиме право закуповувати газ для потреб балансування на біржі. Як свідчить міжнародний досвід, саме вихід операторів газотранспортних систем на біржу – це передумова розвитку конкурентного середовища та становлення ринкових цінових індикаторів на газ», – зазначили в ОГТСУ.

Раніше повідомлялося, що трейдери вперше в історії розпочали реекспорт газу з України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті