Захворіло у світі
95,051,894
Померло у світі
2,031,599
Вилікувалось у світі
52,352,854
Захворіло в Україні
1,163,716
Померло в Україні
20,869
Вилікувалось в Україні
871,196
На Apple подали до суду через уповільнення роботи смартфонів

На Apple подали до суду через уповільнення роботи смартфонів

Претензії стосуються понад 3 млн моделей «айфонів»

На Apple подали до суду через уповільнення роботи смартфонів
фото Shutterstock

Організація захисту прав споживачів в Європі Euroconsumers подає в суд на компанію Apple, вимагаючи компенсації в розмірі 180 млн євро за умисне уповільнення роботи смартфонів, щоб нібито змусити споживачів купувати нові «айфони». Про це повідомляє в середу газета Financial Times з посиланням на Euroconsumers.

Позови подані в суди Іспанії, Бельгії, Італії та Португалії. Претензії стосуються понад 3 млн моделей iPhone 6, iPhone 7 і iPhone SE, проданих в цих країнах з 2014 по 2020 рік.

Apple всі звинувачення відкидає. У листі юридичної компанії Gibson Dunn & Crutcher, що представляє інтереси Apple, який було відправлено Euroconsumers 6 серпня, йдеться, що компанія «ніколи не буде погіршувати взаємодія з користувачем, щоб змушувати їх купувати нові моделі».

Два дні тому італійський антимонопольний регулятор оштрафував Apple через оманливі заяви про водонепроникні смартфони. У рекламі продукції Apple було вказано, що гаджети можуть перебувати на «глибині від 1 до 4 м залежно від моделі» протягом півгодини.

На думку італійського відомства, Apple не роз'яснила, що смартфони водонепроникні тільки в певних умовах, наприклад, під час контрольованих лабораторних випробувань, а не при звичайному використанні споживачами.

Кілька тижнів тому стало відомо, що Apple виплатить в США $113 млн компенсації через уповільнення роботи старих моделей iPhone (це робилося, щоб продовжити термін служби акумуляторів).

Розслідування проводилося в 34 штатах. Воно почалося в 2017 році. Тоді користувачі старих моделей смартфонів виявили, що після оновлення операційної системи iOS їх пристрої стали працювати повільніше. Деякі власники «айфонів» вирішили, що таким чином компанія намагалася змусити своїх клієнтів купити собі нові телефони.

Нагадаємо, Apple подала позов до російського регулятора, який вимагає змінити правила в App Store.

За матеріалами Euronews

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті