Захворіло у світі
99,225,963
Померло у світі
2,129,597
Вилікувалось у світі
54,777,441
Захворіло в Україні
1,194,328
Померло в Україні
21,924
Вилікувалось в Україні
953,297
Суд Каліфорнії скасував заборону Трампа на видачу робочих віз

Суд Каліфорнії скасував заборону Трампа на видачу робочих віз

Влада не обдумала свої постанови, як слід, вважає суддя

Суд Каліфорнії скасував заборону Трампа на видачу робочих віз
фото Shutterstock

Окружний суд Каліфорнії скасував у вівторок жовтневі рішення адміністрації Дональда Трампа про замороження видачі ряду робочих віз, повідомляє Politico, на яке посилається Коммерсант.

Перше рішення Департаменту національної безпеки обмежувало перелік посад, на які можуть претендувати іноземні робітники. Воно мало набути чинності сьогодні.

Друге рішення, впроваджене Департаментом праці, передбачало підвищення рівня зарплат, які компанії мали б виплачувати іноземним громадянам, які отримали робочу візу H-1B, призначену для висококваліфікованих фахівців. Ця постанова набрала чинності негайно, тобто ще в жовтні.

Федеральний суддя Джеффрі Уайт вважав, що влада не взяла достатньо часу на обдумування своїх постанов, а також не стала вдаватися до публічних слухань з питання, що не відповідає вимогам до прозорості при прийнятті подібних рішень.

Крім того, суд визнав, що думка адміністрації про те, що прийняти ці заходи необхідно було в терміновому порядку, не обгрунтована, оскільки про можливу заборону видавати робочі візи влада говорила до того моменту вже протягом кількох місяців. Більше того, ще в червні були прийняті перші заходи в цьому напрямку.

У жовтні цей же суд вже блокував рішення Дональда Трампа про замороження програми видачі робочих віз H-1B. Однак тоді його рішення поширювалося тільки на ті компанії, які виступали безпосередньо позивачами.

Нагадаємо, за ініціативою Трампа в США посилили правила отримання візи H-1B, тепер став потрібен диплом в галузі, в якій пропонується робота.

При цьому компанії в США скаржилися на нестачу робочої сили через введені нові правила видачі віз.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті