Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
Влада Китаю приховувала дані про коронавірус на початкових етапах епідемії - CNN

Влада Китаю приховувала дані про коронавірус на початкових етапах епідемії - CNN

Реальні цифри про інфікованих вірусом і про летальні випадки значно занижувалися

Влада Китаю приховувала дані про коронавірус на початкових етапах епідемії - CNN
фото DR

Влада провінції Хубей, з якої, як вважається, почав поширюватися коронавірус COVID-19, значно занижувала реальні цифри стосовно хворих і померлих, а також здійснювала помилкові рішення, повідомляє СNN, на яке посилається Інтерфакс.

Телекомпанія посилається на документи управління по контролю за захворюваннями провінції, які отримала від джерела, що працює в цій структурі. Достовірність документів підтвердили кілька європейських експертів і комп'ютерний аналіз.

Зокрема, 17 лютого, коли за внутрішніми документами, в Хубеї померли 196 хворих з коронавірусом, публічно повідомлялося тільки про 93 смерті. У ще один лютневий день внутрішні документи фіксували 5918 нових випадків зараження за добу, тоді як публічно було сказано про 2478.

Опубліковані дані не включали випадки, коли коронавірусна інфекція діагностувалася не за тестами, а клінічним шляхом, наприклад, по КТ. У лютому влада КНР скасувала категорію клінічно підтверджених випадків зараження, об'єднавши її з просто «підтвердженими».

У перші місяці епідемії в середньому між появою симптомів до підтвердженого діагнозу проходило 23,3 дня, повідомляє CNN. На думку експертів, це зволікання значно перешкоджало боротьбі з хворобою на ранніх етапах пандемії.

Документи також свідчать, що в грудні в Хубеї стався спалах грипу і захворюваність перевищила минулорічну в 20 разів, при цьому цей спалах ніяк не пов'язується з коронавірусів. CNN вважає, що це свідчить про вибірковий підхід китайської влади до оприлюднення інформації про епідеміологічну ситуацію.

Між тим в Китаї, за офіційними даними, коронавірусу зараз майже немає. В останні місяці щодобовий приріст захворюваності в Китаї становить одиниці. Влада стверджує, що це в основному завезені випадки.

Напередодні Bloomberg повідомив, що вірус Covid-19 вже був на території США ще до того, як його виявили в Ухані.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті