Захворіло у світі
100,908,992
Померло у світі
2,175,245
Вилікувалось у світі
55,848,790
Захворіло в Україні
1,206,412
Померло в Україні
22,351
Вилікувалось в Україні
992,031
Україна до 15 грудня може запозичити до $1 млрд на зовнішньому ринку – прем'єр

Україна до 15 грудня може запозичити до $1 млрд на зовнішньому ринку – прем'єр

Гроші потрібні, щоб профінансувати дефіцит бюджету

Україна до 15 грудня може запозичити до $1 млрд на зовнішньому ринку – прем'єр
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль
Фото: фйсбук-сторінка Дениса Шмигаля

Україна до 15 грудня може вийти на ринок зовнішніх запозичень, за умови відомої дати приїзду місії та надання траншу Міжнародного валютного фонду обсяг запозичень може сягнути $1 млрд, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю журналу «Корреспондент».

«Але якщо ми знаємо дату приїзду місії й дату надання траншу, то бридж-кредити (короткострокові кредити до моменту отримання грошей) – це цілком робочий інструмент. Крім того, залишається можливість до 15 грудня вийти на ринок зовнішніх запозичень», – сказав Шмигаль.

Він уточнив, що йдеться про короткі позики, до пів року.

«Обсяги залежать від виконання бюджету та розміру його дефіциту. На внутрішньому ринку це може бути 50-60 млрд грн, на зовнішньому – близько $1 млрд», – зазначив прем'єр-міністр.

Він також повідомив, що дата приїзду місії МВФ має бути оголошена у 2020 році, водночас нинішня затримка з прибуттям місії не має позначитися на фінансуванні бюджетних видатків. «Ми розраховуємо на оприлюднення дати приїзду місії фонду вже цього року», – сказав він.

«Поточна ситуація в принципі дає змогу пережити паузу: 85% платежів казначейства здійснюються без затримок (до двох днів із моменту подачі заявки), 15% – із затримкою до п'яти днів. Бюджет 2020 року виконано», – додав Шмигаль.

Говорячи про доходи держбюджету, прем'єр відзначив відставання митниці від очікуваних показників із надходжень до бюджету.

«Для цього є вагомі причини. Нам не з першого разу вдалося змінити менеджмент митниці, щоб прибрати зловживання, корупцію та навести порядок в її роботі», – прокоментував ситуацію прем'єр.

Нагадаємо, дефіцит державного бюджету України за січень-листопад цього року склав 111,7 млрд грн, зокрема загального фонду – 130,7 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті