Захворіло у світі
99,225,963
Померло у світі
2,129,597
Вилікувалось у світі
54,777,441
Захворіло в Україні
1,194,328
Померло в Україні
21,924
Вилікувалось в Україні
953,297
Google звинуватили в стеженні за співробітниками і порушенні їх прав

Google звинуватили в стеженні за співробітниками і порушенні їх прав

Звільнені працівники виступили проти укладення контракту з компанією IRI Consultants

Google звинуватили в стеженні за співробітниками і порушенні їх прав
фото Shutterstock

Національне управління з трудових відносин подало скаргу на американського IT-гіганта Google після розслідування причин звільнення двох співробітників у листопаді 2019 року, пише The Bell з посиланням на TechCrunch.

Компанія порушила Закон про трудові відносини, перешкодивши об'єднанню працівників, випливає з документа.

За словами співавтора скарги і звільненого співробітника Google Лоуренса Берланда, працівники мають право обговорювати питання етики бізнесу і складу керівництва.

«Влада жменьки мільярдерів з IT-галузі зміцнює контроль над нашим життям і суспільством», – вважає Берланд.

За його словами, працівники мають право на свободу вираження поглядів і не повинні відмовлятися від етичних оцінок того, яку роль топ-менеджери хочуть грати в суспільстві.

Керівництво Google, за словами представників, впевнене в прийнятому рішенні і вважає, що дії звільнених співробітників йшли врозріз із політикою компанії.

Як повідомляє The Guardian, Google звільнив Лоуренса Берланда і Кетрін Спірс наприкінці 2019 року за те, що ті виступили проти укладення контракту з компанією IRI Consultants, що спеціалізується на боротьбі з профспілковими організаціями

 Обидва поширювали протестні настрої серед співробітників компанії. З цією метою Спірс навіть створила спливаюче вікно, яке відображалося при відвідуванні сайту IRI Consultants. У тексті було зазначено, що «працівники Google мають право брати участь в захищених узгоджених діях».

Якщо Google не прийме задовільного рішення, в найближчі кілька місяців Національне управління з трудових відносин передасть скаргу суду в адміністративних справах, пише The New York Times. Якщо суд стане на сторону колишніх співробітників, компанія зобов'язана не тільки знову взяти їх на роботу, але і виплатити їм зарплату за весь час, що минув з моменту звільнення.

Між тим стало відомо, що Amazon найняв приватних детективів для стеження за страйкуючими працівниками в Іспанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті