Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
Регулятор в США схвалив перший пристрій для боротьби з нічними кошмарами

Регулятор в США схвалив перший пристрій для боротьби з нічними кошмарами

Стартап заснував син колишнього військового, який страждав від кошмарів

Регулятор в США схвалив перший пристрій для боротьби з нічними кошмарами
фото NIGHTWARE

За допомогою сенсорів розумного годинника або фітнес-трекерів пристрій MyBivy стежить за станом людини під час сну. Якщо вони реєструють ознаки початку кошмару, прилад починає вібрувати, проганяючи поганий сон, але не пробуджуючи саму людину. Управління по санітарному нагляду (FDA) США назвало пристрій «проривним продуктом», пише HighTech Plus з посиланням на Wired.

Через регулярні кошмари ветеран війни в Іраку Патрік Склузачек не міг нормально спати навіть через 8 років після повернення додому. Згодом страх кошмарів став більш деструктивним, ніж вони самі. Склузачек намагався позбутися їх, приймаючи антидепресанти, снодійне і збільшуючи дозу алкоголю, але нічого не допомагало надовго. В результаті він міг заснути не більше ніж на дві години на добу. Від нього пішла дружина, він втратив роботу. Однак в 2015 у його сина Тайлера з'явилася ідея, як вирішити проблему.

Будучи тоді випускником коледжу Макалістера, Тайлер вирішив запрограмувати смарт-годинник так, щоб він моніторив кошмари і припиняв їх. На одному з хакатонів він разом із командою виготовив пристрій на основі браслета Pebble, який реагує на зміну пульсу і рухів тіла під час сну, і посилає вібруючий сигнал, коли ці індикатори початку кошмарів наростають.

Пристрій допоміг Патріку позбутися поганих снів, а його синові – заснувати компанію. Стартап NightWare розробив прототип, залучив інвестиції і провів клінічні випробування. Потім він запустив кампанію на «Кікстартері», зібравши $26 000, хоча мета була $1200. Врешті-решт він продав права на виробництво пристрою MyBivy компанії NightWare.

І ось тепер FDA видало дозвіл на комерційне використання цифрового терапевтичного пристрою для лікування розладів сну, пов'язаних з посттравматичним стресовим розладом, які викликають тривожність і порушують працездатність протягом дня.

Більше того, FDA присудило MyBivy статус «революційного пристрою», підкресливши при цьому, що воно не є заміною терапії ПТСР.

Раніше повідомлялося, що нова програма на Apple Watch допоможе користувачам лікуватися від нічних кошмарів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті