Захворіло у світі
99,225,963
Померло у світі
2,129,597
Вилікувалось у світі
54,777,441
Захворіло в Україні
1,194,328
Померло в Україні
21,924
Вилікувалось в Україні
953,297
Рада ухвалила закон про податкові канікули для ФОПів

Рада ухвалила закон про податкові канікули для ФОПів

А також списання для них податкового боргу або відстрочку з його виплати

Рада ухвалила закон про податкові канікули для ФОПів
фото: photo.unian.ua

Верховна Рада (ВР) ухвалила за основу і в цілому законопроєкт, який передбачає введення податкових канікул для фізичних осіб – підприємців першої групи (ФОПів), а також списання для них податкового боргу або відстрочку з його виплати. За ухвалення законопроєкту №4430 за основу проголосували 305 депутатів, в цілому за нього проголосували 302 народних обранці. Про це повідомляється на сайті ВР. 

Як зазначив з трибуни прем`єр-міністр Денис Шмигаль, цей законопроєкт є частиною так званого пакету президента Володимира Зеленського про допомогу бізнесу на випадок посилення карантину.

За його словами, законопроєктом пропонується запровадити податкові канікули для 200 000 ФОПів першої групи – вони звільняються від сплати єдиного податку та єдиного внеску з грудня по травень 2021 року. Крім того, списується податковий борг, якщо станом на 1 листопада 2020 року він не перевищує 3060 гривень.

Також законопроєкт передбачає відтермінувати до 29 грудня 2021 року погашення податкового боргу платниками податків – фізичними особами, в тому числі самозайнятими особами, якщо він не перевищує 6800 гривень.

Як додав голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від «Слуги народу» Данило Гетманцев, законопроєкт списує пені та штрафні санкції у разі самостійної сплати платниками податків податкового боргу за основним платежем протягом 6 місяців від дня набуття чинності законом.

Також подовжуються на три місяці терміни для списання єдиного соціального внеску для так званих «сплячих ФОПів».

Нагадаємо: президент Володимир Зеленський подав три законопроєкти, спрямовані на допомогу бізнесу і працівникам, чия сфера діяльності підпадає під заборону в разі посилення карантину.

Раніше ВР ухвалила президентський закон про підтримку бізнесу на період карантину.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті