«Ощадбанку» повернули доступ до грошей за «Промінвестбанк»
Компенсації банку від РФ за втрати в Криму становлять понад $1,3 млрд

Верховний Суд, розглянувши клопотання «Ощадбанку» про закриття провадження за апеляційною скаргою ПрАТ «Фортуна», постановив його закрити. Про це йдеться в ухвалі суду.
ВС також постановив поновити дію ухвали Київського апеляційного суду від 17 липня 2019 року, згідно з якою «Ощадбанку» надано дозвіл на примусове виконання рішення міжнародного арбітражу у справі за позовом «Ощадбанку» до Російської Федерації, відповідно до якого банку присуджено компенсацію понад $1,3 млрд.
Верховний Суд зазначив, що переглянув своє попереднє рішення від 25 листопада через те, що «Фортуна» не брала участі в справі та не мала права оскаржувати відповідний дозвіл.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Історія стягнення акцій «Промінвестбанку» почалася в травні 2018 року. Гаагський суд постановив, що Росія має відшкодувати ряду українських компаній збитки за анексію Криму в розмірі $159 млн.
Позов подали ексголова «ПриватБанку» Олександр Дубілет і 18 компаній, пов'язаних з ексвласниками «Промінвестбанку» або «ПриватБанком», у т.ч. ПрАТ «Фортуна».
У вересні 2018 року Київський апеляційний суд арештував акції «Промінвестбанку» на виконання рішення міжнародного арбітражу щодо стягнення з РФ компенсацій за українські активи в Криму.
Після цього Державна виконавча служба виставила 99,7726% акцій «Промінвестбанку» на аукціон.
Торги з продажу «Промінвестбанку» мали пройти 11 лютого цього року на біржі ПФТС. Стартова ціна лоту була знижена вдвічі в порівнянні з ціною на першому аукціоні – до 266,05 млн грн. Попередні два аукціони не відбулися, через відсутність покупців.
Проте в той самий день Окружний адмінсуд Києва заборонив продаж 99,7% акцій «Промінвестбанку».
2 березня Стокгольмський арбітраж знову заборонив продаж акцій «Промінвестбанку» – української «дочки» російського «ВЕБ.РФ».
У березні фінкомпанія «Фортіфай» купила 99,77% акцій «Промінвестбанку» за 269 млн грн на аукціоні з продажу арештованих активів.
У жовтні новими власниками ФК «Фортіфай» стали люди з оточення олігарха Ігоря Коломойського.
8 жовтня Антимонопольний комітет дозволив бізнесмену та банкіру Сергію Тігіпку опосередковано купити «Промінвестбанк». АМКУ надав дозвіл Luregio Ltd. на купівлю 100% у капіталі ТОВ «Фінансова компанія «Фортіфай», що означає опосередковане придбання «Промінвестбанку».
30 жовтня Нацбанк дозволив Тігіпку стати власником «Фортіфай», яка володіє Промінвестбанком.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].