Австралія змусить Facebook і Google платити місцевим ЗМІ за контент
Австралія першою в світі може піти на такий крок

Австралія завершує роботу над планами змусити Facebook і Google платити своїм ЗМІ за новинний контент. Як повідомляє Reuters, це перший у світі подібний крок, спрямований на захист незалежної журналістики, проти якого рішуче виступають інтернет-гіганти.
Глава Казначейства Джош Фрейденберг сказав, що законопроєкти, які будуть внесені в парламент на цьому тижні, вимагають від великих технологічних компаній переговорів з місцевими видавцями про те, скільки їм доведеться платити за контент, який з'являється на їх платформах. Якщо сторони домовитись не зможуть, рішення прийматиме призначений урядом арбітр.
«Це величезна реформа, перша у світі, і світ спостерігає за тим, що станеться тут, в Австралії», – сказав Фрейденберг . – Наше законодавство допоможе переконатися, що правила цифрового світу відображають правила фізичного світу ... і, в кінцевому підсумку, зберегти медіаландшафт».
Після трирічного розгляду та консультацій закон переріс в публічний скандал в серпні, коли американські компанії попередили, що можуть припинити пропонувати свої послуги в Австралії.
Керуючий директор Facebook Australia Уїлл Істон заявив, що компанія розгляне закон і «візьме участь в майбутньому парламентському процесі, щоб створити робочу основу для підтримки австралійської новинної екосистеми».
Представник Google відмовився від коментарів, оскільки компанія ще не ознайомилася з остаточною версією законопроєкту.
Нагадаємо: влітку цього року Google заявила, що почне платити окремим засоби масової інформації, які будуть представлені в новинній службі, що буде випущена цього року. В компанії зазначили, що платитиме за «високоякісний контент». Однак Google не розкрила фінансові умови або коли нова служба буде запущена.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].