Захворіло у світі
113,459,829
Померло у світі
2,518,393
Вилікувалось у світі
64,026,286
Захворіло в Україні
1,342,016
Померло в Україні
25,893
Вилікувалось в Україні
1,168,321
Австралія змусить Facebook і Google платити місцевим ЗМІ за контент

Австралія змусить Facebook і Google платити місцевим ЗМІ за контент

Австралія першою в світі може піти на такий крок

Австралія змусить Facebook і Google платити місцевим ЗМІ за контент
фото www.flickr.com/photos/thomashawk/47819585242

Австралія завершує роботу над планами змусити Facebook і Google платити своїм ЗМІ за новинний контент. Як повідомляє Reuters, це перший у світі подібний крок, спрямований на захист незалежної журналістики, проти якого рішуче виступають інтернет-гіганти.

Глава Казначейства Джош Фрейденберг сказав, що законопроєкти, які будуть внесені в парламент на цьому тижні, вимагають від великих технологічних компаній переговорів з місцевими видавцями про те, скільки їм доведеться платити за контент, який з'являється на їх платформах. Якщо сторони домовитись не зможуть, рішення прийматиме призначений урядом арбітр.

«Це величезна реформа, перша у світі, і світ спостерігає за тим, що станеться тут, в Австралії», – сказав Фрейденберг . – Наше законодавство допоможе переконатися, що правила цифрового світу відображають правила фізичного світу ... і, в кінцевому підсумку, зберегти медіаландшафт».

Після трирічного розгляду та консультацій закон переріс в публічний скандал в серпні, коли американські компанії попередили, що можуть припинити пропонувати свої послуги в Австралії.

Керуючий директор Facebook Australia Уїлл Істон заявив, що компанія розгляне закон і «візьме участь в майбутньому парламентському процесі, щоб створити робочу основу для підтримки австралійської новинної екосистеми».

Представник Google відмовився від коментарів, оскільки компанія ще не ознайомилася з остаточною версією законопроєкту.

Нагадаємо: влітку цього року Google заявила, що почне платити окремим засоби масової інформації, які будуть представлені в новинній службі, що буде випущена цього року. В компанії зазначили, що  платитиме за «високоякісний контент». Однак Google не розкрила фінансові умови або коли нова служба буде запущена.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті