Захворіло у світі
113,815,816
Померло у світі
2,526,080
Вилікувалось у світі
64,273,411
Захворіло в Україні
1,347,849
Померло в Україні
25,982
Вилікувалось в Україні
1,170,023
Мінрегіон ініціює відновлення роботи ДАБІ

Мінрегіон ініціює відновлення роботи ДАБІ

В міністерстві наголошують, що у зв’язку з відсутністю держконтролю, в українських містах виникли безвладдя і анархія в сфері будівництва

Мінрегіон ініціює відновлення роботи ДАБІ
фото pixabay.com

Міністерство розвитку громад і територій ініціює відновлення дії Постанови КМУ № 553 «Про порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю». Як повідомляє пресслужба міністерства, відповідний проєкт постанови розісланий на погодження ЦОВВ і буде розглянутий вже на найближчому черговому засіданні Уряду. 

Міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов розповів, що «через відсутність держконтролю, зокрема, зі сторони органів місцевого самоврядування, в українських містах виник будівельний колапс».

«Оскільки місцева влада жодним чином не може вплинути на самочинне будівництво, це вже призводить до трагічних наслідків. Ми всі чудово пам’ятаємо інцидент в Одесі, де обвалилася частина житлового будинку, пам’ятки архітектури, внаслідок незаконних робіт забудовника з демонтажу будівлі, що розташована поруч. Така ситуація, на жаль, відбувається по всій країні», – пояснив рішення він.

Чернишов розповів, що впродовж останнього місяця зафіксовано понад 70 звернень від органів місцевого самоврядування щодо незаконних забудов, які з’явилися в їхніх містах з березня цього року. Основна їхня скарга, що вони ніяк не можуть вплинути на недобросовісних забудовників.  

Очільник Мінрегіону переконаний, що відновлення роботи ДАБІ допоможе зупинити незаконне будівництво. Контролюючі органи знову отримають змогу здійснювати перевірки, як за планом, так і позапланово.

Міністр наголосив, що цей крок жодним чином не зупиняє реформу містобудування, розпочату в березні цього року.

«ДАБІ буде ліквідовано. Крок за кроком ми зупинимо корупцію та хаос, і наведемо лад у питаннях містобудування», – наголосив Чернишов.

Нагадаємо: реформа ДАБІ почалася 13 березня. Замість одного органу тоді ще міністр розвитку громад і територій, а нині прем'єр-міністр Денис Шмигаль запропонував створити три.

«Я скажу те, чого чекали всі будівельні компанії України: ми ліквідуємо ДАБІ» – цією фразою президент Володимир Зеленський відкрив засідання уряду 13 березня. Кабмін тоді схвалив постанову «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду» і «Про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Зеленський наголосив, що крок необхідний в рамках з корупційною складовою, оскільки «ДАБІ – найбільш корупційне відомство в будівельній галузі».

З огляду на те, що в уряду було тільки спільне бачення реформи і відсутнє поетапне її впровадження, то процес затягнувся. Уже в травні забудовники зіткнулися з проблемою неможливості здати будівлі в експлуатацію.

Влітку до реформи ДАБІ приєднався Міхеїл Саакашвілі. Він презентував забудовникам, законодавцям, а пізніше президенту Зеленському, своє бачення реформи. Згідно з ним функції контролю за якістю побудованих будинків пропонувалося передати приватним структурам.

Ініціатива Саакашвілі викликала критику з боку міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова .

За підсумками дев’яти місяців, за даними ГУ статистики Києва було прийнято в експлуатацію 254 000 кв м, що на 41% менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. При цьому вартість отримання документів в ДАБІ виросла в 3-4 рази.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті