Зеленський обіцяє посилити боротьбу зі зміною клімату

Зеленський обіцяє посилити боротьбу зі зміною клімату

Планується скоротити викиди парникових газів у 2030 році в усіх секторах економіки в діапазоні від 36% до 42%

Зеленський обіцяє посилити боротьбу зі зміною клімату
Президент України Володимир Зеленський
Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна послідовно дотримується міжнародних кліматичних угод і має намір посилити свою участь у глобальній боротьбі зі зміною клімату. Про це йдеться на сайті Офісу президента з посиланням на промову Зеленського на Міжнародному саміті кліматичних амбіцій, який відбувся 12 грудня в онлайн-форматі

«Довгостроковою ціллю України є досягнення вуглецевої нейтральності. Докладатимемо зусилля, аби максимально скоротити час досягнення цієї цілі», – ідеться в повідомленні.

Зеленський також додав, що Україна прагне узгоджувати свою кліматичну політику та законодавство із Європейським зеленим курсом.

Зокрема, активізує співпрацю з ЄС у сферах енергоефективності, розвитку водневої енергетики та відновлюваних джерел енергії, справедливої трансформації вугільного сектору та розбудови національної системи торгівлі квотами на викиди парникових газів.

Також, за словами президента, Україна має намір скоротити викиди парникових газів у 2030 році в усіх секторах економіки в діапазоні від 36% до 42% (на 58-64% у порівнянні з 1990 роком).

Крім того, Зеленський розповів, що наразі триває процес перегляду Енергетичної стратегії України, яка передбачає розвиток відновлюваної енергетики, поступову заміну викопних видів палива, зокрема вугілля.

Нагадаємо, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш в середу 3 грудня виступив із застереженням про наслідки глобального потепління і розповів про свої плани зробити клімат ключовим питанням порядку денного ООН.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло