«Ми воюємо проти природи. Це самогубство»: генсек ООН виступив з промовою про зміни клімату
Гуттеріш пропонує створити світову коаліцію для досягнення нульових викидів в атмосферу

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш в середу 3 грудня виступив із застереженням про наслідки глобального потепління і розповів про свої плани зробити клімат ключовим питанням порядку денного ООН, передає Центр новин ООН.
«Планета зламана», – заявив Гутерріш на спеціальному заході, присвяченому клімату. Виступ проходив у Колумбійському Університеті в США.
Людство веде самовбивчу війну проти природи, але природа завжди завдає удару у відповідь і обрушується зі все більшою люттю і потужністю, наголосив генеральний секретар ООН.
У промові під назвою «Стан планети» він оголосив про плани щодо створення коаліції навколо досягнення нульових викидів в атмосферу.
Йдеться про скорочення викидів парникових газів. Гутерріш заявив, що кожна країна, місто, фінансовий інститут і компанія повинні прийняти план для досягнення нульових викидів до 2050 року. Він також вимагає рішучих дій для реалізації цих планів.

«Наука каже кришталево ясно: щоб утримати підвищення температури в межах 1,5 градусів Цельсія вище доіндустріального рівня, потрібно зменшувати видобуток викопного палива у світі приблизно на 6 відсотків щороку з 2020 по 2030 рік», – заявив глава ООН.
Зокрема, для вирішення кліматичної кризи Гутерріш вимагає:
- Ввести ціну на вуглець;
- Відмовитися від фінансування викопних видів палива і припинити субсидії на них;
- Перенести податковий тягар з доходу на вуглець із платників податків на забруднювачів;
- Зробити досягнення вуглецевої нейтральності (зниження викидів до нуля) частиною всіх економічних і бюджетних планів і рішень;
- Допомогти тим жителям планети, які вже на собі відчувають наслідки зміни клімату.
«Без узгоджених дій ми можемо опинитися перед катастрофічним зростанням температури від 3 до 5 градусів вже в цьому столітті», – вважає він, називаючи існуючі плани по боротьбі з глобальним потеплінням неадекватними.
Наслідки вже відчуваються в різних кінцях світу, нагадав Гуттеріш.
«Апокаліптичні пожежі і потопи, циклони й урагани стали новою нормою. Біологічне різноманіття різко скорочується. Пустелі ростуть. Океани переповнені пластиком».
Однак є в його промові й нотки оптимізму: він визнає, що ЄС, США, Китай, Японія, Південна Корея і більш ніж 110 інших держав вже обіцяли досягти вуглецевої нейтральності до середини цього століття. Цей імпульс повинен перерости в рух, а технології допоможуть досягти цих цілей, сказав генсек ООН.
«Вугільний бізнес летить в трубу, і обслуговування вугільних електростанцій дорожче, ніж будівництво нових, екологічних», – зазначив Гутерріш.
Раніше він заявляв, що ЄС повинен відмовитися від вугілля до 2040 року.
Нагадаємо, Nestle витратить $3,5 млрд на досягнення вуглецевої нейтральності.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].