Відновлення економіки Швейцарії відкладається через COVID-19

Відновлення економіки Швейцарії відкладається через COVID-19

Друга хвиля вірусу та обмежень продовжує тиснути на економіку

Відновлення економіки Швейцарії відкладається через COVID-19
фото www.flickr.com/photos/137461138@N06/22828321023

Економіка Швейцарії скоротиться в цьому кварталі і відновлюватиметься не настільки швидко, як прогнозували аналітики на тлі відновлення обмежень, спрямованих на стримування поширення COVID-19 в Європі та інших країнах, що чинить тиск на глобальну динаміку.

Як повідомляє Bloomberg, державний секретаріат Швейцарії з економічних зв'язків прогнозує зростання валового внутрішнього продукту на 3,2% в наступному році. Попередні прогнози передбачали зростання на 4,2%.

У документі говориться, що ситуація вкрай невизначена, і подальші хвилі пандемії і заходів щодо стримування «збільшать ймовірність вторинних економічних ефектів, таких як великомасштабне скорочення робочих місць і корпоративна неспроможність». Ризики, пов'язані зі збільшенням державного боргу і боргу компаній, також зростуть.

Як і багато з її сусідів, Швейцарія пережила найглибшу рецесію за останні десятиліття через COVID-19, і надії на економічне відродження були пов'язані з розгортанням вакцин. Кампанія з імунізації у Швейцарії може початися в січні.

Між тим, економіка Швейцарії постраждала від кризи менше, ніж економіка Франції або Італії. Франк також стабілізувався стосовно євро після підвищення на початку року, що викликало різку інтервенцію з боку Швейцарського національного банку. Прогнозується, що в четвер центральний банк країни збереже свою облікову ставку на рівні -0,75%.

Більше про нову хвилю COVID-19 і шляхи, які обирають держави для її подолання читайте в матеріалі Mind «Друга хвиля:як країни проходять наступне випробування пандемією».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті