НБУ спрощує ведення касових операцій для підприємців

НБУ спрощує ведення касових операцій для підприємців

Для певних категорій ФОПів буде скасоване ведення книги обліку доходів

НБУ спрощує ведення касових операцій для підприємців
фото: bank.gov.ua

Національний банк України (НБУ) спрощує фізичним особам – підприємцям (ФОП) ведення касових операцій у національній валюті. Про це повідомляється на сайті НБУ.

Згідно з повідомленням, це зумовлено тим, що Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців» спростив роботу ФОПів – платників єдиного податку першої та другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, а саме, скасував ведення книги обліку доходів.

Такі ФОПи вестимуть облік у довільній формі (паперовій або електронній), помісячно відображаючи отримані доходи. Оскільки чинне Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні містить посилання на документи, які застосовують фізичні особи – підприємці для обліку готівки, НБУ привів його відповідно до вимог цього закону.
Також урегульовані питання щодо вимог оформлення суб’єктами господарювання заготівлі металобрухту та операцій із металобрухтом за готівкові кошти відповідно до норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо детінізації ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом».

Постанова набирає чинності з 15 грудня 2020 року, підпункти, що стосуються спрощення обліку для ФОПів, – із 1 січня 2021 року.

Раніше Рада проголосувала за відтермінування обов’язкових касових апаратів для ФОПів.

Нагадаємо: Рада ухвалила закон про податкові канікули для ФОПів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті