Японія істотно збільшить потужності вітроенергетики для досягнення кліматичних цілей

Японія істотно збільшить потужності вітроенергетики для досягнення кліматичних цілей

Країна робить ставку на морський вітер, водень та аміак як на ключові джерела енергії

Японія істотно збільшить потужності вітроенергетики для досягнення кліматичних цілей
фото pixabay.com

Японія запланувала більш ніж учетверо збільшити потужності офшорної вітроенергетики до 2040 року відповідно до планів з досягнення мети по скороченню викидів.

Як повідомляє Bloomberg, уряд прагне підняти потужність морської вітроенергетики до 45 гігаватів у 2040 році з 10 гігаватів у 2030 році, говориться в заяві Міністерства економіки, торгівлі і промисловості. Досягнення цієї мети вимагає значного розширення сектора, що має поточну потужність близько 20 мегаватів.

«Офшорний вітер відіграє ключову роль» в зусиллях Японії щодо скорочення викидів, і уряд має намір використати частину запропонованого фонду зелених технологій у 2 трлн єн ($19,2 млрд) для стимулювання інновацій в цьому секторі, заявив міністр економіки Хіроші Кадзіяма.

Морський вітер, поряд з воднем і аміаком, розглядаються як ключові джерела енергії, на які спиратиметься Японія для досягнення своєї мети декарбонізації до 2050 року.

Після 2040 року зростання японського офшорного вітроенергетичного сектора, ймовірно, буде продовжувати прискорюватися. Потужність може вирости до 90 гігаватів до 2050 року, заявив у вересні Сігехіто Накамура, керуючий директор Японської асоціації вітроенергетики.

Нагадаємо: до цього стало відомо, що Японія розраховує збільшити потужність електростанцій з використанням водневого палива і до 2030 року наростити його споживання до 10 млн тонн на рік. Щоб досягти цієї мети у своєму прагненні скоротити викиди вуглецю, Японії доведеться зробити технологію, що знаходиться в зародковому стані, комерційно життєздатною, оскільки світ прискорює перехід на енергоносії, щоб запобігти подальшим змінам клімату.

Як повідомлялось, Японія запланувала припинити продажі нових бензинових автомобілів до 2035 року. Цей план пов'язаний з більшою метою – до 2050 року стати країною з нульовим викидом вуглецю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті