Компанія, що розробляє надзвукові пасажирські літаки, стала «єдинорогом» - дорожчою за $1 млрд

Компанія, що розробляє надзвукові пасажирські літаки, стала «єдинорогом» - дорожчою за $1 млрд

Літаки компанії будуть літати вдвічі швидше за існуючі авіалайнери

Компанія, що розробляє надзвукові пасажирські літаки, стала «єдинорогом» - дорожчою за $1 млрд
фото DR

Американський стартап Boom Technology, що працює над створенням надзвукового пасажирського літака, в ході чергового раунду фінансування залучив $50 млн, в результаті чого його оцінка перевищила $1 млрд, повідомив глава компанії Блейк Шолл. Про це пише Bloomberg, на який посилається Forbes.

Кошти в розмірі $50 млн вклав інвестфонд WRVI Capital, довівши загальний обсяг фінансування в Boom до $210 млн. Крім нього, в списку інвесторів стартапу – фонд Emerson Collective, створений вдовою Стіва Джобса Лорен Пауелл Джобс (її статки, за даними Forbes, $21,3 млрд), співзасновник Stripe мільярдер Джон Коллісон ($3,2 млрд), венчурна компанії Bolt і фонд Y Combinator Continuity.

Компанія Boom Supersonic була заснована в 2014 році. «Наша мета – зробити високошвидкісні реактивні літаки найдешевшим варіантом», – заявив Шолл Bloomberg.

За аналогією з Tesla, яка починала з виробництва розкішних електромобілів, а потім додала до них моделі для середнього класу, Boom планує почати перевезення за тарифами бізнес-класу, а потім знизити їх до рівня економ-класу.

Літак стартапу поки що знаходиться в стадії проектування. Його зменшений в масштабі 1:3 прототип XB-1 має бути створений наступного року.

У 2022 році Boom планує почати будівництво авіабудівного заводу, щоб в 2026 році приступити до випробувань свого першого пасажирського надзвукового літака, здатного літати вдвічі швидше за існуючі авіалайнери.

Bloomberg відзначає, що деякі авіаперевізники, в тому числі Japan Airlines, вже розмістили попередні замовлення на надзвукові літаки. Вартість кожного літака складе $200 млн.

У серпні 2020 року концепт пасажирського надзвукового літака, який буде розвивати швидкість приблизно 3700 км/год, представила компанія британського мільярдера Річарда Бренсона Virgin Galactic. Також над створенням пасажирських надзвукових літаків працюють компанії Aerion і Spike. Але вони планують створювати бізнес-джети, а Boom розробляє 55-місцевий тримоторний авіалайнер, здатний літати в 2,2 рази швидше за швидкість звуку.

Останнім пасажирським літаком, який літав швидше за швидкість звуку, був французько-британський Concorde. Він розвивав швидкість в 2440 км/год. Польоти Concorde були припинені в 2003 році.

Нагадаємо, у США розробляють надзвуковий літак, що літатиме виключно на біопаливі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті