Daimler, Iveco, Volvo і Shell оголосили про спільний проект з переведення вантажівок на водень

Daimler, Iveco, Volvo і Shell оголосили про спільний проект з переведення вантажівок на водень

Компанії уклали угоду про злагоджену співпрацю на шляху до цієї мети

Daimler, Iveco, Volvo і Shell оголосили про спільний проект з переведення вантажівок на водень
фото DR

П'ять європейських компаній – Daimler Truck AG, IVECO, OMV, Shell і Volvo Group – оголосили про спільний проект H2Accelerate (H2A), націленому на організацію автомобільних вантажних перевезень на водневому паливі, повідомили учасники проекту. Про це передає FinMarket.

H2Accelerate – це угода про співпрацю, згідно з якою партнери будуть:

  • добиватися громадської підтримки фінансування ранніх передкомерційних проектів, щоб активувати ринок на шляху до масового його розгортання;
  • доносити інформацію про технічну та комерційну ефективність великомасштабних вантажних перевезень на водневому паливі;
  • заручитися підтримкою політиків і регуляторів.

Daimler Truck у вересні представила концепт вантажівки на паливних елементах з рідким воднем Mercedes-Benz GenH2 Truck. Виробник очікує, що автомобіль зможе пройти до 1000 км на одній заправці. Випробування автомобіля за участю клієнтів намічені на 2023 рік, початок серійного виробництва – на другу половину десятиліття.

У листопаді Volvo Group і Daimler Truck AG підписали зобов'язуючу угоду про створення спільного підприємства з розробки, виробництва та комерціалізації систем водневих паливних елементів. Daimler Truck також домовився з Linde про розробку технології заправки переохолодження рідким воднем (sLH2), яка буде використана в серійній версії вантажівки GenH2 Truck.

Як повідомлялося, Hyundai та Ineos об’єднаються для створення водневих автомобілів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті