Саудити припинити розкривати доходи від продажу нафти після лістингу Saudi Aramco

Саудити припинити розкривати доходи від продажу нафти після лістингу Saudi Aramco

Саудівська Аравія покладається на виплати від найбільшої в світі нафтової компанії, щоб подолати дефіцит бюджету і підтримати економіку

Саудити припинити розкривати доходи від продажу нафти після лістингу Saudi Aramco
Фото: сайт компанії

Саудівська Аравія перестала розкривати прогнозовані доходи від нафти після лістингу Saudi Aramco, оскільки це може дати ключ до розуміння дивідендних планів державного енергетичного гіганта.

Як повідомляє Bloomberg, королівство покладається на виплати від Aramco, найбільшої у світі нафтової компанії, щоб подолати дефіцит бюджету і підтримати економіку, яка в цьому році постраждала через коронакризу і обвал цін на нафту.

«Причина, з якої ми не розкриваємо розбивку по нафті і нафтовим компаніям, полягає в тому, що Aramco знаходиться на біржі, – заявив міністр фінансів Мохаммед Аль-Джадаан. – Уряд працює з Aramco як з постачальником податків. У нас є дохід, який надходить від Aramco, податок, який надходить від Aramco, а також дивіденди, оскільки держава є найбільшим акціонером».

В рамках IPO керівництво Aramco пообіцяло виплачувати річний дивіденд в розмірі $75 млрд – найбільший у світі – протягом як мінімум п'яти років після первинного публічного розміщення акцій в Ер-Ріяді. Аналітики сумніваються, чи зможе компанія підтримувати настільки великі виплати, оскільки її фінанси знаходяться під напругою через падіння цін на нафту.

Агентство повідомляє, що Aramco отримала $33,5 млрд вільного грошового потоку за перші дев'ять місяців року, що більш ніж на $20 млрд менше оголошених дивідендів за цей період.

Нафта марки Brent подорожчала приблизно до $50 за барель після того, як ОПЕК + скоротила видобуток в травні. Але в цьому році глобальний орієнтир все ще нижчий на 23%.

Щоб заощадити кошти, щоб мати змогу підтримувати виплати акціонерам, Aramco скоротила витрати, взяла більше позик і звільнила сотні, в основному іноземних, робітників. Компанія також найняла американський інвестиційний банк Moelis & Co. для консультування з питань продажу часток в деяких дочірніх компаніях, що можу принести мільярди доларів.

Королівство заявило у своєму бюджеті, що скоротить витрати на 7,3% в наступному році до 990 млрд ріалів ($264 млрд). Виручка прогнозується на рівні 849 млрд ріалів. Це знизить бюджетний дефіцит до 4,9% від валового внутрішнього продукту з 12% у 2020 році.

За оцінками каїрського банку EFG Hermes, уряд прогнозує середню ціну на нафту у 2021 році на рівні $45-$48 за барель.

«Ми очікуємо, що доходи уряду від продажу нафти складуть від 400 до 500 млрд ріалів, в залежності від дивідендів Aramco», – йдеться у звіті Al Rajhi Capital з Ер-Ріяда. В документі говориться, що ненафтові доходи складуть близько 400 млрд ріалів за рахунок збільшення податку на додану вартість і зростання в приватному секторі.

Як повідомлялось, минулого місяця стало відомо, що Saudi Aramco доведеться позичати кошти на ринку для виплати дивідендів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті