Продажі вугілля в США і Європі виростуть вперше за кілька років – МЕА
Використання вугілля у виробництві електроенергії в усьому світі в 2021 році виросте на 2,8%, прогнозують експерти

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) заявило, що в наступному році світовий попит на вугілля відновиться на тлі відродження глобальної економіки, а в США і Європі може спостерігатися перше збільшення споживання за кілька років.
Як повідомляє Bloomberg, попри глобальний зсув в бік економіки, заснованої на відновлюваних джерелах енергії, найбрудніше викопне паливо, схоже, збереже свою роль найбільшого джерела енергії у світі, хоча його частка знизиться до 35% у 2021 році з 36,5% у 2019.
Очікується, що використання вугілля у виробництві електроенергії в усьому світі в наступному році виросте на 2,8%, оскільки попит на електроенергію відновиться, особливо в Азії, йдеться у звіті МЕА по вугіллю за 2020 рік.
Протягом наступних п’яти років світовий попит, за прогнозами, «стабілізується» на рівні приблизно 7,4 млрд тонн, оскільки зниження в Європі і США компенсує будь-яке збільшення використання в Азії. Основними драйверами попиту на паливо як і раніше будуть Китай і Індія, які значною мірою залежать від палива у своєму енергетичному балансі.
Очікується, що попит на вугілля в ЄС трохи збільшиться вперше з 2012 року – на 3,5%. У США, за прогнозами, попит зросте вперше з 2014 року – на 11,1% в наступному році.
Нагадаємо: раніше МЕА спрогнозувало падіння світового споживання електроенергії на 2%в 2020 році, що є найбільш різким спадом з середини ХХ століття. Вугільна генерація в цьому році скоротиться на 5%, що стане найбільшим спадом за всю історію спостережень.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].