Чорногорія заявила, що закривати кордони через коронавірус було помилкою
Туризм приносить чверть доходів економіки Чорногорії

Чорногорія більше не буде закривати кордони заради боротьби з поширенням коронавірусу, пообіцяв новий міністр фінансів країни Мілойко Спаіч, пише Forbesз посиланням на Bloomberg. Уряду тепер доводиться реанімувати економіку, яка дуже залежить від туризму, зазначив він.
«Новий уряд потурбується про те, щоб кордони точно залишилися відкритими, і не тільки для сусідніх країн, а й для східноєвропейських ринків і туристів зі всього світу. Ми засвоїли урок», – зазначив Спаіч.
За його словами, обмеження були пов'язані в тому числі з напруженими відносинами попереднього уряду з сусідніми країнами, який вирішив не пускати туристів з Сербії та Боснії і Герцеговини. Туристи з цих двох країн і Росії складають більшість серед відпочиваючих в Чорногорії, заявив Спаіч.
Туризм приносить приблизно чверть доходів економіки Чорногорії, загальний обсяг якої оцінюється в $6 млрд, пише Bloomberg. У період з січня по вересень доходи від туризму в країні впали на «болісні» 90%.
При цьому сусіди Чорногорії – Хорватія і Албанія, які залишилися більш відкритими для туристів, постраждали менше і отримали більше половини виручки від туризму, яка була в 2019 році, заявив міністр Спаіч.
Чорногорія з серпня стала знімати обмеження на в'їзд для резидентів зарубіжних країн. Зараз з кількох десятків країн можна в'їхати без обмежень, пов'язаних з COVID-19, ще з 11 країн – при наявності негативного ПЛР-тесту на коронавірус, відсутності антитіл IgM, які вказують на поточне захворювання, або при наявності антитіл IgG, які з'являються після вже перенесеної хвороби.
У самій Чорногорії один з найвищих рівнів захворюваності на коронавірус на душу населення, зазначив Bloomberg. У країні 42 995 заражених і 614 жертв захворювання, випливає з даних університету Джонса Хопкінса. Загальна кількість населення Чорногорії складає всього 620 000.
Новий уряд Чорногорії було сформовано 4 грудня парламентом країни. Спаіч – колишній кредитний аналітик Goldman Sachs, який працював в Японії, Сінгапурі та США.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].